UDOSTĘPNIJ

W Unii Europejskiej osiągnięto porozumienie w kwestii nielegalnych imigrantów przybywających na teren Unii z Turcji. Powyższą informację podała agencja Associated Press powołując się na premiera Czech Bohuslava Sobotkę.

„Doszliśmy do porozumienia z Turcją. Od 20 marca wszyscy nielegalni imigranci, którzy przyjadą do Grecji, będą odsyłani do Turcji” – napisał Sobotka na swoim koncie na portalu Twitter.

Dziennik The Wall Street Journal przybliżył szczegóły umowy. Unia Europejska ma przyjmować jednego imigranta z Turcji w zamian za każdego, który nielegalnie przybędzie do Grecji i zostanie odesłany. Liczba imigrantów, którzy będą mogli legalnie wjechać na terytorium Unii w ramach umowy ma nie przekraczać 72 tysięcy osób. Po osiągnięciu powyższej liczby mają być prowadzone kolejne negocjacje dotyczące problemu nielegalnej imigracji.

W ramach projektu w Grecji zostanie zatrudnionych około tysiąca nowych urzędników, którzy będą pracować z imigrantami oraz pomagać im w uzyskaniu statusu uchodźcy. Będą potrzebne także dodatkowe fundusze, które zostaną przeznaczone na przetransportowanie nielegalnie przybyłych na teren Turcji.

Turecki premier Ahmet Davutoğlu przez cały piątek prowadził negocjacje z przedstawicielami Unii Europejskiej i oznajmił, że niepokoi go los 3 milionów Syryjczyków, którzy wciąż znajdują się na terytorium Turcji. Ankara oczekuje od Brukseli dodatkowych przywilejów w związku z kryzysem imigracyjnym, przede wszystkim przyspieszenia procesu przyjęcia kraju do Unii oraz zniesienia dla obywateli Turcji wiz.

Józef Gawron

źródło: Interfax

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzarnogóra może być członkiem NATO już w 2017 roku
Następny artykułStaniszkis: Andrzej Duda powinien zostać instruktorem narciarskim
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również