UDOSTĘPNIJ
źródło: flickr.com, wikimedia.org/Adrian Grycuk

Ryszard Petru ma nie lada kłopot. Jego formacja musi zmierzyć się z ogromnym problemem, którego nie miała od początku swojego istnienia. Najnowsze badania poparcia wskazują, że Nowoczesna ma się źle, jak nigdy. Przypominamy jednak, że to tylko sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Badanie opinii publicznej Kantar Public jest bezlitosne dla formacji Ryszarda Petru. Wynika z niego bowiem, że partia, która miała być całkiem nowym formatem w polityce, mierzy się z poważnym krachem wizerunkowym. Polityczne piekło jest od niej o krok.

Z badania wynika, że PiS niezmiennie zajmuje miejsce pierwsze z wynikiem 41% poparcia. Za PiS plasuje się natomiast PO z poparciem rzędu 18%, a ostatnie miejsce na podium należy do Kukiz’15, które zgarnia 8% głosów wyborców. W tej materii nic się więc nie zmienia, jeśli chodzi o układ sił.

Najciekawsze zmiany dotyczą jednak PSL i Nowoczesnej, które mają grać w Sejmie, jako najsłabsze z formacji. Jak podaje Kantar Public, oba te ugrupowania znajdują się na krawędzi progu wyborczego i ich wejście do Sejmu lub znalezienie się pod kreską to kwestia błędu statystycznego. Obie oscylują bowiem z wynikami wokół 5% poparcia.

To straszna wiadomość dla Ryszarda Petru i jego ekipy. Wszystko wskazuje na to, że polityk, który zaczął świetnie obecną kadencję Sejmu z wynikiem poparcia na poziomie 18%, w ciągu dwóch lat niemal całkowicie to roztrwonił. Zwycięstwo Piotra Misiło w wyborach wewnętrznych w Nowoczesnej jest coraz bardziej możliwe. Złośliwi mówią, że Petru nie może już niczego bardziej skopać.

źródło: gazeta.pl

Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również