UDOSTĘPNIJ

Jak się okazuje, dowcipy mogą doprowadzić do naprawdę bolesnych strat. Szczególnie gdy jest się najpopularniejszym youtuberem na świecie. PewDiePie, największa gwiazda Youtube, właśnie pożegnał się z lukratywnym kontraktem. 

PewDiePie stracił umowę z Disneyem, na którą długo pracował i na której w dużej mierze budował swoje finanse. Doskonały kontrakt z wytwórnią pozwolił mu ugruntować pozycję najbogatszego youtubera. Disney nie chce jednak dłużej współpracować ze Szwedem, nawet za pośrednictwem Maker Studios.

Jak podaje serwis The Verge, wszystkiemu winne są żarty z Żydów i nazistowskie symbole, które ostatnimi czasy pojawiają się w produkcjach PewDiePie. Jak wyliczył Wall Street Journal, nazistowskie symbole pojawiły się w jego filmach aż 9 razy. Mający 53 milionów subskrybentów youtuber nie tylko pokazywał nazistowskie elementy, ale również dowcipkował z Żydów.

Szwed jest znany z ostrego języka i zamiłowania do satyry. Według Disneya, współpraca z taką osobą jest dla firmy niebezpieczna wizerunkowo. Ostatecznie żarty z Żydów pozbawiły youtubera lukratywnego kontraktu i gigantycznych pieniędzy. PewDiePie na swoje finanse nie narzeka, ale strata mocno go zabolała.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również