UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com

Polski gigant delikatesowy zakończył swoją wieloletnią działalność decyzją Sądu Rejonowego w Krakowie. Klienci są nie tylko zaskoczeni, ale także mocno oburzeni.

Alma Market to popularna spółka, która w ramach grupy kapitałowej posiada 100 proc. udziałów w następujących spółkach: Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A., Alma Development Sp. z o.o., Paradise Group Sp. z o.o. oraz w dwóch spółkach celowych.

ZOBACZ TAKŻE: Podwyżki nie dotykają polityków. Mają sklep z KILKA RAZY NIŻSZYMI cenami niż Polacy

Chcieli ogłoszenia upadłości

Na początku lipca br. PKO Bank Polski wraz ze spółką Benus złożyli – jako wierzyciele – uproszczone wnioski o ogłoszenie upadłości Alma Market. Kilka dni później przedsiębiorstwo Alma Market złożyło do Sądu Rejonowego dla Krakowa uzupełnienie wniosku o ogłoszeniu upadłości. Zawarto w w nim prośbę o zatwierdzenie przez sąd warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz znanej spółki Immomok, za cenę 94 mln zł netto, płatną w całości przy zawarciu umowy sprzedaży.

26 lat doświadczenia to za mało

Po 26 latach działalności i 23 latach obecności na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w listopadzie br. spółka Alma Market decyzją Sądu Rejonowego w Krakowie, ogłosiła upadłość.

– Syndyk masy upadłości Alma Market informuje, iż w dniu 21 listopada 2017 roku Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości dłużnika Alma Market Spółki Akcyjnej oraz zatwierdzeniu warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa dłużnika określając cenę sprzedaży na kwotę 94 000000 zł netto oraz nabywcę Immomok spółkę ograniczoną odpowiedzialnością w Warszawie – czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE: Biedronka się doigrała! Klienci zostali perfidnie OSZUKANI

Przypominamy, że przytoczona przez sąd spółka Immomok to przedsiębiorstwo prowadzące hipermarket E.Leclerc na warszawskim Ursynowie, w galerii KEN Center. Sieć sklepów E.Leclerc zarządza w Polsce 47 hiper- i supermarketami. Skonsolidowane obroty sieci za 2016 rok wyniosły 2,7 mld zł.

Klienci sieci sklepów są mocno zaskoczeni takim obrotem sprawy. – Ciekawe, jak sprawdzi się nowa władza mojego ulubionego sklepu – komentuje jeden z klientów Almy.

Źródło: wprost.pl

Te rzeczy przypomną ci, jak wspaniałe było twoje dzieciństwo!

Te koty zaskoczą cię swoimi NIESAMOWITYMI zdolnościami!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również