UDOSTĘPNIJ
Fot. Kadr z mgur.com., Monika Łukawska

Internet obiega zdjęcie muzułmanki, która kąpała się w burkini w koszalińskim Parku Wodnym. Część internautów oburza się rasistowskimi wpisami, część wyśmiewa muzułmankę, a jeszcze inni zastanawiają się czy przypadkiem kobieta nie naruszyła regulaminu pływalni.

Wydaje się, że strój kobiety to burkini (nazwa od burki i bikini), czyli zgodny z przepisami muzułmański kostium do pływania. Ubierać się w ten sposób nakazuje muzułmankom religia, która zabrania odsłaniania większości ciała. Oczywiście zasady zależą od odłamu islamu, których jest wiele.

Komentarzy jest sporo. Większość internautów jest zszokowana i uważa, że to nieuczciwe. Gazeta Wyborcza jest oburzona i pisze o fali rasizmu, która zalała Park Wodny.

– Na mojej pływalni nie pozwalają przychodzić nawet w luźnych szortach, wszystko ma przylegać do ciała. Więc co to ma być?

– Brudaska kąpie się w swoich szmatach, pozaraża innych chorobami

– Muzułmanie żyją w Koszalinie normalnie obok nas. Ludzie, opamiętajcie się!

– Brudna, spocona po całym dniu muzułmanka wymyje spocone cielsko i jeszcze wypierze swoją brudną szmatę, a inne osoby będą piły tę wodę. Wpuśćcie jeszcze jej kozę, niech się tapla obok niej. Woda do wymiany, a kierownik basenu powinien zostać wzięty za mordę

– Mi na basen w spodenkach nie wolno pójść bo bakterie przynosze, ale w pelerynie batmana to już można?

– Gówno nie szariat – basen ma swoje prawa – wchodzi się na basen w czeppku + bikini/kąpielówki – a jak im pozwolili na takie coś to szkoda słów

– Dla Nas cywilizowanych ludzi wydaje się to śmieszne … jednak patrząc przyszłościowo – jest to tragedia cywilizacji!

– Mój Boże, to nie jest śmieszne. Ciebie jako białego katolika obowiązują przepisy dot. zasad kąpiel na basenie, a oni wpieprzają się w całym umundurowaniu. Zwróć takiej uwagę to zaraz będzie że nietolerancja, inslamofobia. Gdzie jest do cholery świeckość państwa, równość wobec prawa?

– To jest burkini głąby! Nie burka! Myślcie zanim zejdziecie do poziomu rasistowskiego prostactwa. 

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł