UDOSTĘPNIJ

Prawa strona sceny politycznej, a także niekiedy lewa, jest przekonana o wyjątkowej roli i zasługach polskiego Kościoła Katolickiego. Ludzie związanie z prawicą przekonani są o tym, że jest on depozytariuszem jedynego znanego Polakom systemu moralnego (Jarosław Kaczyński), albo że Polska bez Kościoła to czarny obraz (Adam Michnik). W swoim najnowszym artykule Patryk Patey wylicza zasługi Kościoła dla Polski. Pozwolę się do nich odnieść.

Kościół Katolicki zniszczył rodzimą kulturę słowiańską, wymordował naszych przodków, którzy nie chcieli jedynej słusznej wiary. I tak mieliśmy sporo szczęścia, Jaćwingowie na przykład tyle szczęścia nie mieli, zniknęli z powierzchni Ziemi za sprawą katolickich misjonarzy, którzy właściwie i w Polsce osiągnęli swój cel, bo udało im się przekonać Polaków że historia Polski zaczyna się od roku 966.

Oczywiście księża – patrioci istnieli, istnieją i istnieć będą. To jednak świadczy o nich, nie o Kościele. O Kościele świadczy papiestwo a to nigdy przychylne Polsce nie było. Nie reagowało należycie na poczynania Krzyżaków względem Rzeczypospolitej, wobec polowania na czarownice, nie mówiąc już o inkwizycji jako takiej. Nie potępiło rozbiorów, za to potępiło powstańców styczniowych, w 1939 nuncjusz apostolski w Polsce namawiał Polskę do ustępstw na rzecz Hitlera. Dopiero po 1945 roku wprowadzono w Polsce świeckie śluby i rozwody, bo wcześniej Kościół skutecznie to blokował. Jeśli chodzi o PRL, to kiedy KRK miał w tym interes, również z władzą ludową potrafił się dogadać. Jeśli chodzi o III RP, to począwszy od gigantycznych sum przeznaczanych corocznie na Kościół Katolicki w sytuacji braku pieniędzy na wiele potrzebniejszych rzeczy zakrawa o kpinę. Ustawa antyaborcyjna odpowiedzialna za piekło wielu kobiet skazanych na usługi podziemia aborcyjnego. Jeśli nawet się na nie nie zdecydują, często podejmują tak opłakane w skutkach działania, jak Katarzyna Waśniewska. Można jeszcze dodać utrudnienia w dostępie do antykoncepcji, a także badań prenatalnych, co jest przyczyną zwiększonej ilości dzieci z wadami wrodzonymi.

Do tego religia w szkole, która miała być prowadzona nieodpłatnie, a nie jest, a w dodatku nie chcąc na nią chodzić, trzeba się z niej wypisać, choć jest nieobowiązkowa, przekazywanie gruntów i budynków Kościołowi za 1 procent wartości to ordynarne trwonienie majątku narodowego. Do tego dochodzi lobbowanie za rozwiązaniami prawnymi narzucającymi wszystkim Polakom katolicki punkt widzenia i ukrywanie afer pedofilskich oraz ich bohaterów.

Z przykrością stwierdzam, że Kościół Rzymskokatolicki, a zwłaszcza polski Kościół, jest przedstawicielem mentalności średniowiecznej, przaśnej i zaściankowej oraz wysoce autorytarnej. Podobno gdyby nie Kościół, obecny poziom cywilizacyjny Zachód osiągnąłby już w XVIII wieku. Prawica powinna o tym pamiętać kiedy następnym razem będzie chciała stawać w jego obronie.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPO to PiS pod inną nazwą
Następny artykułFestiwal oczerniania KNP rozpoczął się
Krzysztof Całus

Reprezentant Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Bloger. Sympatyk ruchu humanistycznego. Antyklerykał. Entuzjasta nordyckiej lewicy. Zwolennik demokracji konsensualnej i pogłębienia integracji europejskiej

Zobacz również