UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia commons

Po kontrowersyjnych słowach Janusza Korwin-Mikkego w Parlamencie Europejskim na temat kobiet, deputowany spotkał się z wielkim sprzeciwem i krytyką ze strony innych polityków oraz społeczeństwa. Szef PE wszczął przeciw niemu dyscyplinarną procedurę, a petycję o jego odejście ze zgromadzenia podpisało prawie milion ludzi. Pomimo tego, Korwin znowu postanowił poruszyć drażliwy temat.

Tym razem Janusz Korwin-Mikke został zaproszony do programu u wyjątkowo trafnej nazwie. Chodzi oczywiście o emitowanych na Polsacie „Skandalistów”. JKM na antenie stwierdził, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn i nie ma zamiaru wycofywać się ze swoich słów.

– Większość jest głupia i nie zamierzam nie mówić prawdy, bo większość uważa, że jest to głupota. 15-letni syn jest z reguły inteligentniejszy od swojej matki, ale ona jest od niego znacznie mądrzejsza. Mądrość to coś zupełnie innego niż inteligencja – wyjaśnił polityk.

Prezes partii „Wolność” zaznaczył przy tym, że różnice w inteligencji są niewielkie i prawdopodobnie zależne od rasy.

– U Murzynów kobiety ponoć są nawet bardziej inteligentne – powiedział.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFREXIT: Coraz większe nastroje antyunijne nad Sekwaną
Następny artykułUwaga! Eksperci ujawnili, że liczniki oszukują nawet o 600 procent
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również