UDOSTĘPNIJ

Dwa komitety wyborcze nawiązujące nazwami do Janusza Korwin-Mikkego można ujrzeć w spisie PKW dotyczącym komitetów startujących w wyborach na jesieni. Jak na razie nikt z partii KORWIN nie zajął stanowiska w tej sprawie.

Z treści listy wynika, że jeden z komitetów jest już zarejestrowany. Wedle informacji zgłoszony został w poniedziałek (03.08.15r.), znana jest jego lokalizacja i podano dane dotyczące pełnomocników komitetu, którymi są Magdalena Piwnikiewicz i Jacek Baltazar Korwin-Mikke.

Drugi z komitetów został zgłoszony we wtorek (04.0815r.) i jak na razie nie jest oficjalnie zarejestrowany. Nie wiadomo o nim nic więcej, prócz tego, że otrzymał status „wezwany do usunięcia wad”.

PKW lista

Co ciekawe, mimo bardzo zbliżonej nazwy, drugi z komitetów posługuje się innym zapisem nazwiska Korwina. Nazwa zarejestrowanego już ugrupowania wyraźnie odnosi się do partii KORWiN, natomiast nazwa drugiego z komitetów zapisana jest odmiennie, bo małymi literami – „Korwin”.

Jak na razie nie podano jeszcze żadnych informacji, które wyjaśniałyby tę sytuację. Nie wiadomo kto stoi za drugim z komitetów. Brak też informacji na temat tego czy takie działanie jest wynikiem jakiejś strategii wyborczej partii KORWiN, czy może to rozpad w partii Janusza Korwin-Mikkego.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPosłowie po cichu podnieśli sobie pensje
Następny artykułOto ostatnie orędzie prezydenta Komorowskiego
Przemysław Terlecki

Nie. Marszałek z PiS nie jest moim wujkiem.

Zobacz również