UDOSTĘPNIJ

Janusz Korwin-Mikke, czyli najbardziej kontrowersyjny europoseł, zdradził tajemny plan Prawa i Sprawiedliwości wobec Donalda Tuska. Polityk posiadający informacje prosto z Brukseli przekonuje, że Jarosław Kaczyński jest genialnym taktykiem i tak dostosował plan, by Tusk nie wrócił do Warszawy.

Janusz Korwin-Mikke ujawnił tajny plan Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z dziennikarzem Fakt24. Przekonywał, że polsko-polska wojna o stanowisko szefa Rady Europejskiej jest dla unijnych polityków problemem marginalnym. Nie zgodził się również ze stwierdzeniem, że PiS prowadząc wojnę z Tuskiem szkodzi interesom Polski.

Polityk zdradził zaskakujący plan PiS, zgodnie z którym należy udawać wrogość do kandydatury Tuska, by ten paradoksalnie… pozostał na stanowisku z dala od Warszawy.

– Jarosław Kaczyński jest znakomitym taktykiem, którego celem jest niedopuszczenie do powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Szef PiS tak naprawdę chce, by Tusk w dalszym ciągu został przewodniczącym Rady Europejskiej. W tym celu musi być przeciwko niemu, bo w Unii Europejskiej nie znosi się PiS-u. Gdyby więc PiS poparł Tuska, ten mógłby nie zostać na stanowisku – mówił Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke zdradził, że skoro Kaczyński atakuje Tuska, to ten pozostanie na stanowisku i będzie pracował z dala od Warszawy dzięki czemu nie zaszkodzi interesom PiS-u i nie wesprze swoją osobą opozycji. Z kolei Saryusz-Wolski najprawdopodobniej otrzyma inne stanowisko.

– Kaczyńskiemu zależy na tym, żeby Tusk nie wrócił do polskiej polityki, żeby dalej był szefem Rady Europejskiej. W tym celu trzeba go atakować. Gdyby Tusk szedł po stanowisko z poparciem PiS, zrobiłoby mu to źle. Trzeba więc go atakować, bo to zrobi mu dobrze. Proste rozumowanie.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również