UDOSTĘPNIJ

Podczas dzisiejszego protestu pod siedzibą PKW Janusz Korwin – Mikke dość wyraźnie zasugerował, że jeśli w przyszłorocznych wyborach powtórzy się obecna sytuacja – czyli taka, z jaką mamy do czynienia obecnie, to zjednoczone siły spoza aktualnego układu „zrobią z nimi porządek na ulicy” („nimi” tj. obecnie panującym układem). Oczywiście do owej zapowiedzi trzeba zachować rozsądny dystans, gdyż powszechnie wiadomo, że Korwin – Mikke to polityk, który wprost uwielbia używać wielkich słów, jednak można pokusić się o własną analizę hipotetycznych zdarzeń.

Moim zdaniem obecnie okupujący parlament POPiS (i potężny PSL oczywiście) bez silnej reakcji społecznej jest w stanie utrzymać się „na stołkach” nawet przez kilkanaście lat. Jakkolwiek nierealnie brzmi wizja zamachu stanu, to jednak warto zwrócić uwagę, że młode pokolenie coraz częściej nie legitymizuje obecnego porządku i wyraża chęć, by obalić „partyjny beton”, który jest aktualnie nieodłącznym elementem politycznej rzeczywistości. Doskonałym symbolem mobilizacji środowisk kontestujących władzę jest Marsz Niepodległości, którego liczebność niebywale przewyższa marsz organizowany przez Komorowskiego. Pokazuje to doskonale, iż niemal wszyscy, których interesuje polska racja stanu są niechętni wobec tego, by iść w jednym szeregu razem z obecnie rządzącym układem politycznym. Dla wielu z tych osób obecna „mainstreamowa” opozycja nie stanowi zadowalającej alternatywy. Zatem można powiedzieć, iż ludzie oddający w wyborach głos na „partyjne molochy” są zdecydowanie mniej aktywni, a także zorientowani na polu polityki.

Wiadomo w związku z powyższym, że w przypadku (zupełnie teoretycznego) zamachu stanu organizowanego przez konserwatywnych liberałów i narodowców zwolennicy PO czy PiS prawdopodobnie nie uczestniczyliby w aktywnych walkach ze stroną protestującą. Pytanie jest jednak w tym jak wówczas zachowałoby się wojsko i policja. Zaznaczyć trzeba, że liczba protestujących oraz ich mobilizacja musiałyby być naprawdę ogromna. Bowiem nawet w wypadku gigantycznej skali protestu istnieje niewielka szansa, że wspomniane służby zgodziłyby się na jakikolwiek bunt.

Mimo niewielkich szans powodzenia takiej inicjatywy należy pamiętać, iż wola zmian wśród dużej części młodych Polaków jest ogromna i jeśli nie w przyszłym roku, to może za kilka, kilkanaście lat możliwa będzie zasadnicza zmiana porządku politycznego, a co za tym idzie – także medialnego i gospodarczego…

54 KOMENTARZY

 1. "Oczywiście do owej zapowiedzi trzeba zachować rozsądny dystans, gdyż powszechnie wiadomo, że Korwin ? Mikke to polityk, który wprost uwielbia używać wielkich słów, jednak można pokusić się o własną analizę hipotetycznych zdarzeń."

  Co wy pieprzycie?! Korwin-Mikke to człowiek, który nigdy nie plecie co mu na język przyniesie! On od zawsze spełniał swoje obietnice i spełniać je będzie zawsze! Przekonają się wszyscy!

 2. "Oczywiście do owej zapowiedzi trzeba zachować rozsądny dystans, gdyż powszechnie wiadomo, że Korwin ? Mikke to polityk, który wprost uwielbia używać wielkich słów, jednak można pokusić się o własną analizę hipotetycznych zdarzeń."

  Co wy pieprzycie?! Korwin-Mikke to człowiek, który nigdy nie plecie co mu na język przyniesie! On od zawsze spełniał swoje obietnice i spełniać je będzie zawsze! Przekonają się wszyscy!

 3. "Oczywiście do owej zapowiedzi trzeba zachować rozsądny dystans, gdyż powszechnie wiadomo, że Korwin ? Mikke to polityk, który wprost uwielbia używać wielkich słów, jednak można pokusić się o własną analizę hipotetycznych zdarzeń."

  Co wy pieprzycie?! Korwin-Mikke to człowiek, który nigdy nie plecie co mu na język przyniesie! On od zawsze spełniał swoje obietnice i spełniać je będzie zawsze! Przekonają się wszyscy!

 4. Daniel Górny No ale właśnie z tego co widzę w ogóle nie zrozumiałeś Jego wypowiedzi. On powiedział, że Polacy powinni wylądować na Marsie. Powiedział, że tak się stać może i tak się stanie, jeśli zacznie się rozwijać. Dokładnie to mówił o tym, że ludzie w Polsce głosują za partią taką jak platforma obywatelska, bo obiecuje np. że podniesie emeryturę o 20 zł, ale nie rozumieją, że gdyby w Polsce był wolny rynek (który Kongres Nowej Prawicy wprowadzi) to wylądowalibyśmy na Marsie.

 5. Daniel Górny No ale właśnie z tego co widzę w ogóle nie zrozumiałeś Jego wypowiedzi. On powiedział, że Polacy powinni wylądować na Marsie. Powiedział, że tak się stać może i tak się stanie, jeśli zacznie się rozwijać. Dokładnie to mówił o tym, że ludzie w Polsce głosują za partią taką jak platforma obywatelska, bo obiecuje np. że podniesie emeryturę o 20 zł, ale nie rozumieją, że gdyby w Polsce był wolny rynek (który Kongres Nowej Prawicy wprowadzi) to wylądowalibyśmy na Marsie.

 6. On zawsze plecie jakieś bzdury , sepleniąc przy tym i opluwając się. Ten facet zamierza leczyć kapitalizm jeszcze wiekszym kapitalizmem. OCZYWIŚCIE ma prawo tak robić, szkoda jednak, ze niektórzy sie temu przysłuchują z uznaniem.

 7. Kasper Niepodajenazwiska – cieszę się, że masz w sobie tyle ideowości… Widzisz, jak byłem młodszy to też podchodziłem do wszystkiego tak bezkrytycznie. ;)

  Pozdrawiam

 8. Daniel Górny Po pierwsze wnioskując po twoim zdjęciu jesteśmy w podobnym wieku, więc nie mów o swojej młodości odnosząc się do mnie. Po drugie tutaj nie chodzi o ideowość, tylko o to, że żaden z argumentów tutaj mi przedstawionych nie jest w stanie mnie przekonać do swoich racji. Zamiast odpowiedzieć mi na pytanie, dlaczego wyciągasz z kontekstu tylko słowo "Mars", a nie czytasz całej wypowiedzi?

  Nawiasem mówiąc: nie mam nic do Ciebie, tym bardziej, że podobno jesteś konserwatywnym liberałem, dodatkowo niezależnym. To bardzo dobrze, ale proszę cię abyś swoje sceptycznie odnoszące się argumenty popierał jakimiś faktami!

 9. Daniel Górny Po pierwsze wnioskując po twoim zdjęciu jesteśmy w podobnym wieku, więc nie mów o swojej młodości odnosząc się do mnie. Po drugie tutaj nie chodzi o ideowość, tylko o to, że żaden z argumentów tutaj mi przedstawionych nie jest w stanie mnie przekonać do swoich racji. Zamiast odpowiedzieć mi na pytanie, dlaczego wyciągasz z kontekstu tylko słowo "Mars", a nie czytasz całej wypowiedzi?

  Nawiasem mówiąc: nie mam nic do Ciebie, tym bardziej, że podobno jesteś konserwatywnym liberałem, dodatkowo niezależnym. To bardzo dobrze, ale proszę cię abyś swoje sceptycznie odnoszące się argumenty popierał jakimiś faktami!

 10. Kasper Niepodajenazwiska -z tym wiekiem nie pisałem szczególnie poważnie. :) Mam 22 lata i młodą aparycję. ;) Co do tego Marsa, to jestem w stanie przy podanych przez JKM warunkach uwierzyć, lecz subiektywnie uważam, że nieco więcej czasu mogłoby to zająć – przypominam, że chodzi o człowieka (sic!) na Marsie.

 11. Kasper Niepodajenazwiska Sam jesteś idiotą a ja nie mam cierpliwości do upartych idiotów. Mamy kapitalizm taki, ze że ?ydzi i wielki zagraniczny kapitał bogaci się na Polsce idioto skończony. My zaś charujemy za grosze i bez + – świdczeń socjalnych. To jest ta ?ydowksa morda kapitalizmu idioto.

 12. Czyli jakie obietnice zrealizował? Jak na tyle gadającego polityka to jakoś poza trolowaniem rzeczywistości jakoś nie specjalne ma osiągnięcia którymi może się pochwalić….
  Jak widać korwin prowadzi swoją kampanie polityczną bardzo kontrowersyjnie, niestety chyba coś sobie nie radzi skoro sięga po przemoc i ją promuję.

 13. nie no kibicuje czlowiekowi i jego aprtii ale spokojnie…
  uwazam ze do przewrotu jeszcze baaaaardzo daleka droga i P. Korwin wdg. mnie nawet nie doczeka tego przewrotu bo mimo iz rosniemy w sile to jednak ten ruch bedzie rosl do miana potegi jeszcze kilka , kilkanascie lat.

 14. Kame Leon "Ten facet zamierza leczyć kapitalizm jeszcze wiekszym kapitalizmem." A czym ma leczyć ? Socjalizmem? Socjalizm już mieliśmy. 25 lat temu Korwin nie chciał zadłużać państwa, to go w sejmie wyśmiali. Estonia zakaz zadłużania wprowadziła i nawet EU ją chwali dziś za niski dług publiczny. Dalej się śmiejmy z wolnego rynku, leczmy socjal socjalizmem i popełniajmy te same błędy, jeszcze trochę i skończymy na śmietniku historii.

 15. Wszystkim tam mordy poobijać! Kraty powinny być i to długieee za okradanie całego narodu. Wtedy się nauczą jak uczciwie postępować, a następcy nie będą tak robić bo pójdą siedzieć :) Takie prawa powinny tu także być, a nie w większości te, które nie są sprawiedliwe w 100%. Za które zamykają porządnych ludzi, oraz za które ciągną jak najwięcej pieniędzy złodzieje!

 16. Głupota komentujących mnie śmieszy.. Pewnie większość skubnie politykę raz na tydzień, przeglądając co się dzieje w TV. Wyobraźcie sobie ludziska kochane, że Janusz Korwin-Mikke nie jest w sejmie, więc jak cholera ma spełniać swoje obietnice? W tym momencie robi co może, ośmiesza nasz system w mediach i w parlamencie europejskim. Ten człowiek od zawsze mówi to samo i nie zmienia poglądów w zależności od jego stołka. Natomiast siła elektoratu JKM jest tak mocna, że za rok (jeśliby znowu były domniemane fałszerstwa) byłyby w stanie obalić rząd siłą.

 17. Kasper Niepodajenazwiska no właśnie o jego pomysły na leczenie kraju kolonialnego extremalnym kapitalizmem mowa a nie o tym co spełnił – na szczęscie nic. Odbierze najubozszym (dochód minimalny) a bogatym i bogacącym się zmniejszy podatki. w andzieji ze ci zaplaca wiecej niż minimalną pensję i kowalskiemu wystarczy pieniedzy nie tylko na nierefundowne leki ale i opłscenie lekarza i prywatnych szpitali . Facet niech jedzie ekperymentować taki holkaust do USRAELA my nie chcemy kolejnych wrogów narodu polskiego – to nic nowego. Wi dać Kurwin tez uczy się Sorosa ?yda

 18. Musimy zmienić ten układ polityczny i samorządowy ; wzmocnić gminy, zlikwidować powiaty i rządowe województwa. Generalnie uprościć całą strukturę. Możemy tego dokonać w przyszłym sejmie o ile będziemy głosować na tych , którzy chcą tej zmiany.

 19. Szymon Czyż Dzidziu, sam musisz dbać o swoje rzetelne wykształcenie i poglądy. Ja nie mogę każdemu z osobna tłumaczyć wiele róznych kwetii. Stało się co się stało a Kurwinek nagle okaże się socjalistą podobnie jakim był Hitlerek. Po trupach do celu. Kończe z wami kurwinistami. Żyganam

 20. Daniel Górny zgadzam się z twoją opiną i z guardian – obiektywnie w skrócie napisało paru rzeczach. Juz ktych kilka wypowiedzi tego kozła powinno go dyskredytować na zdrowej scenie politycznej ,ale łród tylu oszołomów, zdrajców. popaprańców, kłamców, durni, chamów i hołoty znajdzie sie też miejsce dla tego kozła.

 21. te zmiany przyjdą szybciej niż się wydaje, nie jakieś śmieszne 'kilka, kilkanaście lat". to kwestia roku, dwóch lat, zresztą już się zaczęło. efekt kuli śnieżnej co już zaczyna stawać się większa, a wraz z tym przyspieszać

 22. I mnie niesamowicie boli to, że wielu ludziom nie podobają się głoszone przez ekscentrycznego dziadka tezy. On uwielbia prowokować i mówić rzeczy totalnie kontrowersyjne, by zwrócić na siebie uwagę. Trzeba jednak pamiętać, że to jego prywatne gadanie, a idea konserwatywnego liberalizmu to jedyne, czego III RP jeszcze nie spróbowała w żadnym stopniu…

 23. Daniel Górny Nie ma, bo z zacofanej komuny trafiliśmy do zacofanej postkomuny, marnotrawstwa, złodziejstwa i wreszcie socjalizmu. Po kilku latach w normalnym kraju i systemie, moglibyśmy skutecznie patrzeć w gwiazdy.

 24. Daniel Górny ucz się od Islandczyków zamiast słuchać świra, który nie wie co zrobić z1/4 społeczeństwa , zamiast zarobków da jej przeszukiwnie śmietników. Nie nabierze na to ludzi. Budzi sie rozsądek i nie trzeba nam starych kozłów bez pomysłu na problemy Polski.

 25. Daniel Górny ucz się od Islandczyków zamiast słuchać świra, który nie wie co zrobić z1/4 społeczeństwa , zamiast zarobków da jej przeszukiwnie śmietników. Nie nabierze na to ludzi. Budzi sie rozsądek i nie trzeba nam starych kozłów bez pomysłu na problemy Polski.

 26. Kame Leon Nie dosc ze fake konto to jeszcze niemilosiernie biadolisz. Wszystko co piszesz i cala ta wizja i ewentualna przyszlosc to rozumiem juz pewne? Widziales(/las?) w krysztalowej muszli klozetowej?

 27. Kasper Niepodajenazwiska to nie jest twój post tylko komentarz durniu. A ja mogę pisać gdzie chcę , jeśli sie nylę to zablkuj mi możliwość komentownia durnu jesli nie to sam se jadaczke zablokuj i będzie miło durniu.

 28. Ja tam już dawno przestałam wierzyć we wszelkie przewroty. Poza tym wiele pogłosek świadczy o tym że Korwin tak naprawdę to dobry przyjaciel obecnego systemu. Nie wierzę w żadną rewolucję, która miałaby być przez niego poprowadzona.

 29. Kto te kobietę Kame Leon dopuszcza do głosu, inaczej kto jej płaci? Ten kapitalizm który mamy w Polsce to nawet nie namiastka prawdziwego kapitalizmu, ciekawi mnie jak ty byś zmieniła kraj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ