UDOSTĘPNIJ

Jak donoszą polskie media Parlament Europejski na wniosek polskiej prokuratury uchylił immunitet europosła Januszowi Korwin-Mikkemu. Chodzi o sprawę spoliczkowania byłego ministra cyfryzacji i administracji Michała Boniego.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła wniosek o uchylenie immunitetu europosła Korwin-Mikkemu co zostało rozpatrzone pozytywnie przez europarlament.

Korwin-Mikke będzie sądzony za naruszenie nietykalności cielesnej za co grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Chodzi o incydent z zeszłego roku gdy podczas spotkania nowo wybranych europosłów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Janusz Korwin-Mikke spoliczkował Boniego za – jak twierdził Korwin – zniewagę z 1992 roku.

Sam Korwin-Mikke – jak pisze na facebooku – jest zdumiony i oskarżenie uważa za absurdalne. Według prawicowego polityka Michał Boni powinien domagać się co najwyżej sądu honorowego. Jak przyznał JKM sam głosował za uchyleniem swojego immunitetu bo jest ciekaw jak potoczy się cała sprawa.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDuda atakuje Komorowskiego w nowym spocie (VIDEO)
Następny artykułHuraganowy ogień artylerii w Donbasie. Przyszedł czas na ofensywę Rosji?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również