UDOSTĘPNIJ
źródło: facebook.com/Janusz.Korwin.Mikke

Państwo naprawdę nie macie cienia wyobrażenia, jak niszczące są podatki dochodowe – oraz od kupna-sprzedaży-zamiany – i jaki mały procent dochodów przynoszą Skarbowi Państwa.

Co do wpływów: jest to w sumie ok. 30% dochodów – ale 3/4 z tego to wpływy od „budżetówki” i emerytów! Czyli płacimy komuś 700 zł by nam zapłacił 700 zł – od czego trzeba odjąć koszt tej operacji. Realne wpływy do budżetu to poniżej 10% – od przedsiębiorców (od czego trzeba odjąć monstrualny koszt ściągania).

To od strony III RP – naszego okupanta. A teraz od strony Polaków:

1) Te podatki są demoralizujące. Więcej zarabia się na ich unikaniu, niż na produkcji. I bardzo opłaca się oszukiwać.

2) koszty unikania tych podatków to więcej, niż sumy zapłacone (ale znacznie mniej, niż sumy, które trzeba by zapłacić, gdyby nie „inżynieria podatkowa”).

3) W efekcie najtęższe umysły nie idą na inżynierów od konstruowania rakiet i dronów – lecz na prawników i doradców podatkowych!! Ta strata jest trudna do wyobrażenia. To są często geniusze – zajmujący się mieszaniem g***a.

4) Część ludzi idzie potem – słusznie lub niesłusznie – do więzień.

5) Powstaje bezrobocie – bo niepracowanie nie jest karalne, a podjęcie pracy karane jest grzywną zwaną „podatkiem”.

6) Tracimy ogromne pieniądze na tym, że przedsiębiorcy (bez-inwestycyjnie!) mogliby zatrudnić ludzi na II i III zmianę – bo już nie płaciliby od tego podatku.

7) Tracimy ogromne pieniądze na tym, że gdyby znieść te podatki zarejestrowałoby się w Polsce zapewne ze 30 milionów firm z UE – nawet nie po to, by zaoszczędzić na podatkach, tylko by uniknąć kłopotów z rozliczaniem się z nich. A kto wie, czy nie drugie tyle z Chin, Rosji, Ameryki i in.. Te firmy zapłaciłyby inne podatki – np. VAT. Co z kolei zmusiłoby inne kraje Unii do likwidacji podatków dochodowych – tak, że uratowalibyśmy spory kawał Europy. Na szczęście Traktat Lizboński zapewnia tu autonomię: pozwala każdemu krajowi na uchwalenie tych podatków samemu; czyli można je zmniejszyć do ZERA.

8) Tracimy na tym, że nie jesteśmy dość konkurencyjni. Państwo nie zdajecie sobie sprawy, jaką część ceny stanowią podatki! Np. pytałem 20 lat temu w FSO jaką część stanowią podatki w cenie śp.„Poloneza”. Odpowiedziano: „Liczyliśmy: 55%” a ja na to: „A opony liczyliście?” – „Jak to? Opona to opona…” – „No, nie: przecież w tej oponie też 55% to podatki” – „A!!” – „A robotnicy?” – „Jak to: robotnicy?” – „No gdyby nie płacili podatków (20%) to byście mogli ich zatrudnić płacąc im o 20% mniej…” – „Oooo” – „A wódka?” – „Jak to: wódka?” – „No gdyby wódka była osiem razy (tyle wynosi akcyza) tańsza, a stanowi 10% wydatków przeciętnego robotnika, to byście znów mogli ich zatrudniać o parę procent taniej…”

I tak dalej. W sumie podatki stanowią 83% ceny towaru. Gdybyśmy mogli je parę razy taniej sprzedawać, to byśmy zaleli cały świat (zanim by się połapał…) naszą produkcją. Oczywiście zarejestrowane w Polsce firmy nie sprzedawałyby tego kilka razy taniej – obniżka ceny o 40% wystarczy, by wykosić konkurencję; reszta poszłaby na podwyżki płac i zwiększenie zysków firm. A, przypominam, Unia nie mogłaby odgrodzić się od nas cłami bo należymy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego…

To byłby dla Europy i świata szok. Kontr-rewolucja. Powrót do normalności. Normalności: przecież dawniej tych podatków NIE BYŁO! I takiej kontr-rewolucji nam trzeba – a nie zamieszek i krwi na ulicach!

Janusz Korwin-Mikke

5 KOMENTARZY

 1. Korwin dalej kompletnie nie rozumie globalnej ekonomii. Gdyby całkowicie zlikwidować podatki, i prawa pracownicze i prawa jednostki, czego korwin chce, do tego płatna edukacja, skończylibyśmy jak somalia, albo inny biedny kraj trzeciego świata, jako montownia dla zachodu. Otwarcie się na wolny rynek, szczególnie dla biednego kraju, zawsze powoduje zniszczenie lokalnego przemysłu i rozwoju, na rzecz taniej siły roboczej i wyzysku. Jakby korwin mówił rację, to afryka i biedne kraje trzeciego świata byłby potęgami, a kraje skandynawskie, holandia czy Szwajcarska, kraje, lewackie, byłby gorsze od afryki.

  • mówimy o podatkach w tej chwili.
   ty na pewno masz więcej doświadczenia i znasz się na globalnej ekonomii. A jak gra reprezentacja w piłkę nożną, to doradzasz Nawałce, bo też się na tym znasz…
   Skoro bilans przychodu państwa przy stopach 19 i np. 2 % byłby taki sam, bo w przypadku niższego podatku rejestrowałoby się znacznie więcej firm, to tu Korwin ma rację – powinniśmy zmniejszyć podatki.
   Tak zwyczajnie, dla zasady. A nie dla rewolucji światowej. Dla ulżenia przedsiębiorcom, którzy dźwigają cały ten fiskalny bur_ el.
   Centrum Adama Smitha mówi to samo. Tylko rząd pozostaje w komunie.

   • Każdy mówi o zmniejszeniu podatków, każdy widzi że podatki na niskim poziomie dla małych i średnich firm napędzają rynek. Problem w tym, że korwin rzuca sloganami, już dziś wielkie korporacje działające w strefach ekonomicznych płacą właśnie takie niskie podatki, dostają nawet dofinansowanie od państwa, i jakoś nie widać żeby niosły nam jakiś rozwój albo postęp. To są zwykłe montownie które za ułamek ceny produktu zatrudniają białych niewolników z Polski. Amazony i tym podobne firmy.
    Korwin chce utrzymać, a nawet obniżyć podatki tym firmom, oraz wiele razy mówił o likwidacji praw pracowniczych. Tak jest w somalii. W niemczech też podobne bankierskie cwaniaczki krzyczały o załamaniu gospodarki na wschodzie po wprowadzeniu stawki minimalnej, i o dziwo zamiast załamać się tam gospodarka, rozwinęła się ona. Brednie o tym, że wyższe stawki minimalne szkodzą rynkowi można wsadzić między bajki. Jeśli ta kwota jest określana z głową, i podwyższana regularnie wraz z rozwojem gospodarki i państwo i ludzie na tym korzystają.

    Niestety, ani nasz rząd, ani firmy u nas w kraju nie są nastawione na rozwój i inwestycje, Małe firmy januszy biznesu boją się zaryzykować 100-200 tysięcy, co jest minimum jeśli chce się by firma była innowacyjna, a zachodnie firmy po prostu wolą to u siebie robić, wtedy mają pewność że biali niewolnicy nie będą nigdy myśleć o konkurencji, bo znajomość produktu będzie ograniczała się do montowania urządzenia. To jest problem.

   • Prosze o podanie państw, które po całkowitej likwidacji praw pracowniczych i podatków obecnie się rozwijają?

 2. Inwestuj w Internecie i zarabiaj 50% miesięcznie! Wystarczy zaryzykować 10$ i już jutro otrzymać pierwszą wypłatę! Skyllex jest legalnie działajacą australijska firmą z wszystkimi państwowymi pozwoleniami na działalność! Sprawdź jak zarabiać ryzykując tylko 10$ !! https://skyllex.com/?ref=9972

ZOSTAW ODPOWIEDŹ