UDOSTĘPNIJ

To wiadomość z ostatniej chwili! Jak informuje japoński rząd, reżim Kim Dzong Una wystrzelił nieoczekiwanie pocisk w stronę Japonii. 

Wczesnym rankiem we wtorek (czasu lokalnego) doszło do bezprecedensowego wydarzenia. Korea północna wystrzeliła w stronę Japonii pocisk. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego – wszak reżim Kim Dzong Una często posuwa się do takich kroków – gdyby nie to, że rakieta z łatwością doleciała do Japonii.

Japoński rząd wydał ostrzeżenie dla mieszkańców północnej części kraju – podała agencja Reutera.

Pocisk przeleciał nad północnym terytorium Japonii, a potem – jak informują japońskie media – rozpadł się na trzy części i wpadł do oceanu.

Co może być zaskakujące, japońskie wojsko nie próbowało zestrzelić rakiety. Poinformowano również, że pocisk został wystrzelony z poligonu w okolicy północnokoreańskiej stolicy.

– Dołożymy wszelkich starań, żeby skutecznie chronić życie ludzi – powiedział premier Abe dziennikarzom, przed nadzwyczajnym spotkaniem przedstawicieli rządu.

Północnokoreański pocisk balistyczny jest bezprecedensowym, poważnym zagrożeniem – powiedział rzecznik japońskiego rządu. Dodał również, że władze podejmą najmocniejsze kroki w proteście wobec Korei Płn.

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również