UDOSTĘPNIJ

W największych miastach Korei Południowej, w tym w stolicy Kraju – Seulu, wciąż odbywają się masowe demonstracje, których uczestnicy żądają ustąpienia skompromitowanej prezydent Park Geun Hie. Podczas największej demonstracji miał miejsce również niezwykły pokaz zorganizowany przez protestujących.

Od kilku tygodni, w największych miastach Korei Południowej odbywają się masowe protesty przeciwko skompromitowanej prezydent kraju, Park Geun Hie. Przywódczyni południowych Koreańczyków jest zamieszana w skandal korupcyjny oraz skandal wizerunkowy, po tym gdy się okazało, że jedna z jej bliskich znajomych miała dostęp do najbardziej poufnych dokumentów.

W związku z obydwoma skandalami koreańska policja aresztowała już kilka osób, w tym wspomnianą znajomą prezydent oraz jej doradcę.

Skandale, w które zamieszana jest prezydent Park Geun Hie wywołały ogromne protesty w całym kraju. Według wszystkich sondaży ponad 3/4 Koreańczyków oczekuje natychmiastowej dymisji, jednak skompromitowana prezydent nie zamierza tego robić.

W największych miastach Korei odbywają się masowe demonstracje, w których uczestniczy setki tysięcy oburzonych Koreańczyków. W stolicy kraju, Seulu odbywają się naturalnie największe z nich. Według organizatorów w ostatniej demonstracji w Seulu, wzięło udział nawet milion osób.

Podczas właśnie najbardziej liczniejszego protestu, manifestanci zorganizowali niezwykły pokaz. Blisko milion osób wyposażonych w telefony komórkowe zsynchronizowało się perfekcyjnie i wykonało meksykańską falę. Wygląda to naprawdę niesamowicie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również