UDOSTĘPNIJ

Jak donosi serwis niezależna.pl, przeznaczone do likwidacji kopalnie Kompanii Węglowej chce przejąć Krzysztof Domarecki, czyli bliski kolega ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny.

To od ministra Domarecki otrzymał w grudniu odznaczenie „Bene Merito” (Dobre Zasługi). Teraz, biznesmen, który jest właścicielem spółki chemicznej Selena, złożył ofertę na zakup zakładów Brzeszcze, Sośnica-Makoszowy i Bobrek-Centrum.

Biznesmen przyznaje, że o jego planach rząd PO-PSL wiedział już pół roku temu.

– Sygnały do rządu dotyczące naszego podejścia do górnictwa wysyłaliśmy w czerwcu i we wrześniu – przyznaje w rozmowie z RMF, Domarecki. W swoich pismach miał prezentować koncepcje i możliwe rozwiązania. Z samą Kompanią miał kontaktować się w listopadzie.

Schetyna i Domarecki mieli znać się od wielu lat.

– Za dotychczasowe aktywne zaangażowanie w procesie umiędzynarodowienia polskiej gospodarki i promocji jej wizerunku na rynkach zagranicznych minister Grzegorz Schetyna wręczył przewodniczącemu rady nadzorczej Grupy Selena FM S.A. Krzysztofowi Domareckiemu odznakę honorową „Bene Merito” – czytamy na stronie resortu dyplomacji.

źródło: niezależna.pl

foto: PAP/Paweł Supernak

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStonoga namawiał górników do użycia siły. Zwyzywał też Niesiołowskiego
Następny artykułMamy lek na chorobę ciążową
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również