UDOSTĘPNIJ

Premier Ewa Kopacz poinformowała na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, że Polska przyjmie na początek 60 rodzin uchodźców z ogarniętej wojną Syrii. Będą to głównie chrześcijanie.

Decyzja jest bardzo jednoznaczna. Zaczniemy od 60 rodzin, które będziemy przyjmować. Musi być bardzo dokładny harmonogram działań. Będziemy liczyć na współpracę samorządów, podobnie jak liczyliśmy i doczekaliśmy się tej współpracy wtedy gdy przyjmowaliśmy Ukraińców z Donbasu – poinformowała premier Kopacz.

Premier Kopacz poinformowała również, że na razie trwają prace nad rozpoznaniem jakie są to rodziny tzn. czy są wielodzietne czy samotne.

Jak zapewnia premier uchodźcy z Syrii trafią do miejsc gdzie będą panowały godne warunki z możliwością zaopiekowania się własnymi dziećmi a także z możliwością nauki języka polskiego. Będą to najprawdopodobniej dwa polskie ośrodki dla uchodźców, które wystąpiły już o formalno-prawne zgody.

Planowo Polska ma przyjąć 300 rodzin uchodźców z Syrii i kilkadziesiąt osieroconych dzieci. Wiele organizacji charytatywnych pomagających uchodźcom oferuje swoją współpracę oraz zapewniają, że są w stanie pokryć koszty przyjazdu i utrzymania takiej ilości uchodźców.


Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTe dwa proste słowa na czacie zablokują Ci Facebooka
Następny artykułPrzez zaniedbania rządu Polska zapłaci setki milionów kary
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również