UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Platforma Obywatelska RP

Premier Ewa Kopacz pojawiła się w TVN24 i przyrównała prezydenta Dudę do Alexisa Ciprasa, premiera Grecji, który złożył dymisję. Szefowa rządu uważa, że referendalne pytania zbliżają Polskę do pogrążonej w kryzysie Grecji.

Premier wystąpiła w „Faktach po Faktach” w TVN24 i wypowiedziała się w bardzo krytycznym tonie na temat prezydenta Dudy i jego pomysłów. Jak twierdzi pani premier, pytania referendum, które proponuje prezydent wyznaczają „grecki kierunek”, a sam plebiscyt jest „pisowski”.

– W tej chwili pan prezydent oferuje Polakom referendum PiS-u – mówiła premier Kopacz w TVN24.

Szefowa rządu twierdzi, że zbyt szybko zaufała prezydentowi, który według jej opinii składa populistyczne opinie niczym premier Grecji Aleksis Cipras.

 

– Premier Aleksis Cipras populistycznie obiecywał wszystko, co było możliwe, a kiedy okazało się, że Grecja jest na dnie, to wyszedł i powiedział, że to ludzie zdecydowali – mówiła premier Kopacz.

Premier żaliła się również, że nie ma kontaktu z Kancelarią Prezydenta. Prezydent rzekomo nie chce się z nią spotkać.

źródło: tvn24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKolejny konwojent ukradł pieniądze. Tym razem 2 mln
Następny artykułManipulanci z PO
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również