UDOSTĘPNIJ

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, Ewa Kopacz spotkała się z dziećmi w jednej z gdańskich szkół podstawowych. Przy okazji odniosła się do wycofania ze szkolnych sklepików niezdrowej żywności, w tym majonezu i salami.

Premier zaapelowała do dzieci o przyjęcie prosportowej postawy, którą według Kopacz prezentuje polski rząd.

– Zadbałam o to, żebyście w dojrzałym wieku nie byli „grubaskami” – mówiła pani premier.

– Sport to zdrowie – dodała.

– I pewnie z tego powodu ubolewacie tak samo, jak z tego powodu, że skończyły się wakacje. Ale wierzcie mi, w tym samym sklepiku będzie zdrowe i dobre jedzenie po to, żebyście dobrze i zdrowo dorastali – zaznaczyła Ewa Kopacz.

Nowe prawo wejdzie w życie dzisiaj, czyli wraz z pierwszym dniem, w którym dzieci idą do szkoły. Od tego roku nie znajdą już w swoich sklepikach szkolnych kanapek z majonezem czy salami. Zamiast tego będą musieli raczyć się warzywami, szynką z indyka, przetworami z ryb i jaj oraz owocami.

Od 1 września we wszystkich sklepikach szkolnych zabraknie również napojów energetyzujących, chipsów oraz innych fast foodów.

Ministerstwo twierdzi, że akcja usuwania niezdrowej żywności ze szkół ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Ma nauczyć dzieci jak zdrowo się odżywiać i wyeliminować złe nawyki żywieniowe. Ministerstwo walcząc z otyłością, chce usunąć z diet dzieci tłuste i słodzone produkty.

źródło: radiozet.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosja komentuje nowe zamieszki na Ukrainie
Następny artykułKrzysztof Bosak rezygnuje ze startu z list Kukiza
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również