UDOSTĘPNIJ

Premier Ewa Kopacz postanowiła zaatakować Nowoczesną, czyli formację Ryszarda Petru. Jak twierdzi liderka PO, głos na Nowoczesną, to zwiększenie szans na zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości.

PiS cały czas utrzymuje potężną przewagę w sondażach (według ostatniego badania prawie 15 proc.). Ewa Kopacz postanowiła jednak, że zamiast PiS-u, powinna zaatakować Nowoczesną Ryszarda Petru.

– Dzisiaj tylko i wyłącznie znając z relacji założenia programowe partii Ryszarda Petru – nie partii, na razie stowarzyszenia – mogę powiedzieć tylko jedno: dzisiaj głos oddany na Ryszarda Petru, to zwiększenie szans dla PiS-u, a tego byśmy nie chcieli – mówiła pani premier.

Przypominamy, że podczas sobotniej konwencji programowej Petru zapowiedział obniżenie podatków. PIT, CIT i VAT po 16 proc. – to sztandarowy postulat Nowoczesnej. Na sztandarach formacji Petru są trzy hasła: wolność, sprawiedliwość oraz przejrzystość.

Według badania IBRIS na PiS chce głosować 36,4 proc. badanych, na PO – 21,8 proc., a na Nowoczesną – 5,7 proc.

źródło: rmf24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzechy: Wojsko dołączy do policji, gdy nadejdą imigranci
Następny artykułMagdalena Ogórek w rosyjskiej telewizji
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również