UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia/Kpalion

Jak informują media, w polskim parlamencie rozpoczęła się kontrola Inspekcji Pracy w związku z nocnymi głosowaniami w ostatnich tygodniach. Inspektorzy sprawdzą czy w sejmowej kancelarii są przestrzegane zasady czasu pracy.

Nocne głosowania nad ustawami stały się w ostatnich tygodniach popularne za sprawą trybu pracy obecnego obozu rządzącego Prawa i Sprawiedliwości.

W związku z tym, urzędnicy z Państwowej Inspekcji Pracy w reakcji na doniesienia o tym, że pracownicy sejmowej kancelarii są zmuszeni do pracy w nocnych godzinach postanowili sprawdzić czy w Kancelarii Sejmu są przestrzegane reguły dotyczące czasu pracy. PIP nie zdradza na czyj wniosek została wszczęta kontrola.

Przeprowadzający kontrolę urzędnicy poprosili na razie Kancelarię Sejmu o wszystkie dokumenty dotyczące czasu pracy jej pracowników co pozwoli im ocenić czy prawo pracy jest przestrzegane.

Kontrola potrwa do najprawdopodobniej do końca marca bieżącego roku.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: money.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMedia: Dwa dokumenty z teczki TW Bolka to fałszywki?
Następny artykułMichalkiewicz: Pięć minut strachu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również