UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/Łączy nas piłka

Po odpadnięciu polskiej reprezentacji w piłce nożnej z EURO 2016, jednym z głównych tematów jakie zaprzątały głowy sportowych komentatorów i kibiców była przyszłość polskiego selekcjonera w reprezentacji. Umowa kończyła się w lipcu tego roku i po krótkich negocjacjach podjęto decyzję.

Już po ostatnim meczu polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy w piłce nożnej, media zaczęły rozpytywać prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i trenera polskiej kadry Adama Nawałki, na temat przyszłości tego drugiego.

Podczas gdy Zbigniew Boniek zdecydowanie wyrażał chęć, by polską reprezentację poprowadził dotychczasowy selekcjoner to Adam Nawałka postawił jeden – ale dosyć konkretny – warunek pozostania na stanowisku selekcjonera polskiej kadry piłkarskiej.

Nawałka oświadczył, że zgodzi się na pozostanie w polskiej reprezentacji pod warunkiem, że w zbliżających się wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej wygra ponownie Zbigniew Boniek.

Zdaje się, że o spełnieniu tego warunku przez PZPN trener polskiej reprezentacji został zapewniony, ponieważ dzisiaj została z nim przedłużona umowa. Tym samym Adam Nawałka pozostanie na swoim stanowisku przynajmniej do zakończenia eliminacji na mistrzostwa świata w 2018 roku, które odbędą się w Rosji. W przypadku awansu polskiej drużyny na tę imprezę, umowa zostanie automatycznie przedłużona.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: pzpn

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPolacy pobici na granicy przez rozwścieczony tłum Ukraińców. Wstrząsająca relacja (video)
Następny artykułLubartów: Pijana fryzjerka strzygła wszystkich „na Pazdana”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również