UDOSTĘPNIJ

W Szwecji coraz częściej dochodzi do konfliktów na tle kulturowym. Takie miały miejsce między innymi w schronisku dla azylantów, w większości zamieszkałym przez muzułmanów, którzy prześladowali syryjskich uchodźców za to, że ci mieli krzyż.

Szwedzka prasa donosi, iż radykalni islamiści zamieszkujący ośrodek zakazali chrześcijanom noszenia krzyży oraz przebywania w pomieszczeniach przeznaczonych do wspólnego użytkowania wtedy, kiedy są w nich muzułmanie.

Po licznych prześladowaniach, chrześcijanie z Syrii w obawie o własne zdrowie uciekli z obozu dla uchodźców w poszukiwaniu bezpieczniejszego azylu.

Wcześniej pisaliśmy (tutaj) o innym konflikcie kulturowym w Szwecji. Szwedzcy nacjonaliści postanowili zorganizować paradę LGBT w dzielnicach Sztokholmu w większości zamieszkałych przez islamistów. Tamtejsi działacze lewicowi akcję prawicy okrzyknęli rasizmem wobec muzułmanów, bowiem zgodnie z prawem szariatu za promocję homoseksualizmu wymierza się karę śmierci.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁONdie.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRozdali komputery najbiedniejszym a ci je sprzedali
Następny artykułŻonglowanie Hitlerem.
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również