UDOSTĘPNIJ

Zaostrza się konflikt pomiędzy Polakami a Romami na jednym z puławskich osiedli. Zdaniem Polaków Romowie dewastują osiedle, polskie dzieci są przez nich prześladowane a na dodatek instytucje publiczne faworyzują ich przy przydzielaniu zasiłków. Romowie z kolei twierdzą, że są ofiarami rasizmu, a póki nikt ich za rękę nie złapał nie można mówić o ich winie – czytamy na portalu Dziennikwschodni.pl

Romowie mieli pięściami uderzać w styropianowe ściany bloku, portal podaje że zniszczenia są widoczne. Mieszkańcy boją się odwetu za to, że o sprawie zaalarmowali media. Twierdzą, że nie są w stanie zintegrować się z Romami.

Najbiedniejsi mieszkańcy twierdzą, że zarabiają mniej, niż Romowie dostają z zasiłków co wzbudza u nich poczucie niesprawiedliwości. Romowie z kolei uważają, że wszystkie te zarzuty, to rasizm wymierzony w mniejszość jaką oni stanowią.

To nie pierwszy „romski” problem w Puławach. Kilka miesięcy temu pisaliśmy tutaj o tym, że miasto przeznaczyło 2mln złotych na aktywizację zawodową Romów, jednak pracy nie podjął żaden z nich.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Dziennikwschodni.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRomowie zablokowali francuską autostradę. Żądają uwolnienia aresztowanego
Następny artykułONR opuszcza RN. Winnicki o Kowalskim: To wpływ partii KORWiN
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również