UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Klub parlamentarny Pawła Kukiza przeżywa pierwszy poważny kryzys. Podczas głosowania nad kandydaturą nowego sędziego do Trybunału Konstytucyjnego 6 posłów Kukiz’15 wyłamało się z ustaleń całego klubu. Jak donoszą media, buntowników chce się pozbyć teraz lider formacji.

W ubiegły wtorek Prawo i Sprawiedliwość niespodziewanie dodało do czwartkowego bloku głosowań głosowanie nad kandydaturą nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Opozycja niezadowolona z poczynań obozu władzy, który nie pierwszy już raz zaskoczył Sejm takim działaniem postanowiła zaprotestować i wyłączyć się z głosowania. Kluby Kukiz’15, Nowoczesna i PO postanowiły wyciągnąć swoje karty do głosowania, by pozbawić Prawo i Sprawiedliwość możliwości wybrania nowego sędziego z uwagi na brak sejmowej większości. Z ustaleń opozycyjnych klubów wyłamało się jednak 6 posłów Kukiz’15 i sędzia Zbigniew Jędrzejewski został wybrany do TK.

Posłowie buntownicy z klubu Kukiz’15 to Józef Brynkus, Jerzy Jachnik, Anna Maria Siarkowska, Rafał Wójcikowski, Ireneusz Zyska oraz Małgorzata Zawiercan, która zagłosowała na dwie ręce wyręczając tym samym nieobecnego Kornela Morawieckiego (obydwoje nie są już członkami Kukiz’15 o czym informowaliśmy tutaj).

Jak informuje portal 300polityka, Paweł Kukiz chce pozbyć się buntowniczych posłów, którzy zrujnowali plany nie tylko jego formacji ale całej opozycji. Ponadto lider Kukiz’15 domaga się od Zawiercan zrzeczenia się mandatu w związku z niezgodnym z prawem głosowaniem za Morawieckiego.

ZOBACZ TAKŻE – Oszustwo w Sejmie. Posłanka Kukiz’15 głosowała za partyjnego kolegę

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: 300polityka

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułProrządowe media: „Kukiz zrzucił maskę? Ściska się z Petru” (video)
Następny artykułMorawiecki kłamie w sprawie głosowania „na dwie ręce”. Podał różne wersje
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również