UDOSTĘPNIJ
fot. Wikimedia

W ostatnich dniach głośno było o konflikcie prezydenta Francji z przedstawicielami polskiego rządu. Wiele wskazuje na to, że Emmanuel Macron realizuje plan, który uzgodnił wspólnie z Angelą Merkel.

Coraz więcej ekspertów przekonuje, że sytuacja którą obecnie obserwujemy, w istocie jest walką o dominację w Europie. Zauważają, że stopniowo wymyka się ona Niemcom oraz Francuzom z rąk.

To jest walka o to, kto podejmuje decyzje dzisiaj i kto będzie podejmował decyzje jutro. I doprowadza to do furii niektórych polityków europejskich, że takie kraje jak Węgry, Polska, Czechy i Słowacja mają w ogóle czelność wyrażać swoją opinię i swoje zdanie – zauważa ekspert ds. międzynarodowych, dr Ryszard Żółtaniecki.

Przekonuje również, że Francuzi i Niemcy prowadzą wspólny, zaplanowany atak na Polskę, która odnosi coraz większe sukcesy gospodarcze. Jego zdaniem boją się oni, że za jakiś czas to Polska przejmie przewodnią rolę w Europie.

To działanie Macrona jest mocno zsynchronizowane z działaniem niemieckim. To jest taka zabawa raz w złego, raz w dobrego policjanta. I Angela Merkel i Macron uzgodnili swoje interesy i podejmują określone działania – dodaje dr Ryszard Żółtaniecki.

źródło: niezalezna.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również