UDOSTĘPNIJ

Właśnie zakończyła się konferencja prezydentów Polski oraz Stanów Zjednoczonych. Przywódcy opowiedzieli, czego dotyczyła ich poranna rozmowa.

Ta wizyta podkreśla naszą więź i wysoką jakość sojuszu – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Rozmowa dotyczyła przede wszystkim kwestii obronności. Prezydenci poruszyli między innymi temat obecności wojsk amerykańskich w Polsce, a także bezpieczeństwa całej Europy.

Rozmawialiśmy o kontraktach militarnych, o zakupie rakiet patriot, ale też o dostawach gazu do Polski – dodał polski prezydent.

Donald Trump podziękował za poparcie jakie otrzymał od Polonii w czasie ostatnich wyborów. Zapewnił również o wyjątkowej sympatii, jaką darzy nasz kraj.

To zaszczyt, że mogę być tutaj w Polsce, to wspaniały naród i spektakularne miejsce – powiedział Donald Trump.

Podziękował on również za wsparcie, które Amerykanie zawsze otrzymują od Polaków. Zauważył także, że w przeciwieństwie do niektórych krajów Polska wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec NATO.

Trump wyznał, że jego rozmowa z prezydentem Dudą dotyczyła również tematu zagrożeń wynikających z zapędów Korei Północnej, a także wojny w Syrii. Przywódcy rozmawiali też na temat współpracy gospodarczej, a przede wszystkim energetycznej.

Popieramy inicjatywę Trójmorza, Ameryka gotowa jest pomagać – zapewnił prezydent Stanów Zjednoczonych.

Dodał również, że nasz kraj nie może być w kwestii energetycznej „zakładnikiem Rosji”. Właśnie, dlatego amerykańskie władze gotowe są wspierać dostawami gazu nasz kraj.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również