UDOSTĘPNIJ

Bronisław Komorowski zostanie „Człowiekiem Roku” Gazety Wyborczej. Zastępca redaktora naczelnego Jarosław Kurski tłumaczy, że osiągnięcia Komorowskiego nie zostają unieważnione tylko dlatego, że przegrał wybory. 

Pierwotnie Wyborcza miała odznaczyć Komorowskiego tytułem „Człowieka Roku” już 15 maja, aczkolwiek na prośbę samego zainteresowanego przesunięto termin i nie podano nowej daty.

Pojawiły się spekulacje, że Gazeta Wyborcza w związku z wygraną Andrzeja Dudy zmieni wybór, aczkolwiek absolutnie się na to nie zanosi.

– Bronisław Komorowski jako marszałek Sejmu oraz prezydent RP zapewnił stabilizację i konstytucyjną ciągłość władzy w Polsce, która była pogrążona w traumie po katastrofie smoleńskiej – przekonuje Kurski.

– Mimo że był celem kampanii zniesławień i nienawiści, starał się łączyć Polaków, przedkładał umiar nad dogmatyzm i konsekwentnie wspierał europejskie aspiracje narodu ukraińskiego. Nagrodziliśmy go również za rozumną troskę o zasady współistnienia państwa i Kościoła –dodaje.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: niezależna.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBiedroń zablokował ponad pół miliona złotych premii!
Następny artykułLemingi istnieją!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również