UDOSTĘPNIJ

Na wstępie niniejszego tekstu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem osobą, którą satysfakcjonuje polityka prowadzona przez PiS – przede wszystkim z uwagi na zbyt małą ilość rozwiązań liberalnych w programie tej partii. Bardzo często zdarzało mi się także kpić z zagorzałych zwolenników PiS, uważając, że nie można sobie wyobrazić elektoratu mniej merytorycznego w uzasadnianiu swoich wyborów.

Okazało się jednak, iż nawet najgorliwsze „moherowe berety” stanowią elitę intelektualną w porównaniu do członków najnowszej „antysystemowej” inicjatywy – Komitetu Obrony Demokracji. Jak wiemy, dziś odbył się marsz tejże organizacji – oficjalnie, jak podaje niezawodny portal tvn24.pl „przeciwko działaniom PiS i prezydenta w sprawie sędziów TK„.

O ile działania rządu PiS w zakresie Trybunału Konstytucyjnego są dyskusyjne i powinny być rozpatrywane przez specjalistów z dziedziny prawa konstytucyjnego, to należy pamiętać, że podobne (a nawet bardziej kontrowersyjne!) działania ma w tym aspekcie na swoim koncie Platforma Obywatelska – choćby podpisywane na szybko jeszcze w lipcu przez prezydenta – rezydenta, Bronisława Komorowskiego.

Dzisiejszy marsz Komitetu Obrony Demokracji w mojej opinii pokazuje, że mamy do czynienia w dużym stopniu z najbardziej zwyrodniałą formą demokracji – ochlokracją. Ludzie, którzy zjawili się na manifestacji w licznych wywiadach, które oglądałem na bieżąco w TVN24 nie potrafili w żaden sposób merytorycznie uzasadnić o co im chodzi i dlaczego przyszli.

Wszyscy powtarzali natomiast, że przybyli „bronić demokracji” i „więzi społecznych”. Nie mam pojęcia, gdzie byli ci ludzie, gdy wybuchł ogromny skandal, którym niewątpliwie była afera podsłuchowa, a do siedziby „Wprost” w środku dnia wtargnęła (w dodatku bardzo nieudolnie, nie potrafiąc obsłużyć komputerów) Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czy kiedy „człowiek z krzesłem” pociągany był do odpowiedzialności za zamach na prezydenta Komorowskiego.

Warto zauważyć także obecność wielu flag unijnych, które miały na celu „podkreślenie przynależności Polski do Europy”. Owa „argumentacja” spowodowała u mnie natychmiastowy „facepalm”. Ludzie bredzący o wolności niosą na demonstracji flagi organizacji odbierającej nam wolność (gospodarczą, polityczną i społeczną) poprzez narzucanie rozmaitych, niekorzystnych ustaleń… To dokładnie taki sam przykład jak „Polacy” maszerujący z flagami Związku Radzieckiego, który także niegdyś był gwarantem „wolności i powszechnego dobrobytu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej”.

Z elokwencji nie słyną także „frontmani” dzisiejszego kabaretu – w tym miejscu chciałbym jednak obronić Ryszarda Petru, którego uważam za zwykłego cwaniaka, który świetnie się bawi zdobywając nowych zwolenników wśród elektoratu tonącej Platformy Obywatelskiej.

Salwy śmiechu wywołał u mnie jednak występ nowego rewolucjonisty – Władysława Kosiniaka – Kamysza (ministra pracy i polityki społecznej w rządzie PO – PSL), słynącego z utworzenia portalu dla bezdomnych za ponad 40 milionów złotych. Zdzierając gardło kreował się dziś na charyzmatycznego przywódcę bredząc o bronieniu praw podstawowych i o tym, by nie tracić wiary w lepszą przyszłość – tak jakby w ostatnich tygodniach przydarzyła się narodowa tragedia, a Polacy musieliby wstawać z kolan.

Barbara Nowacka swoje wystąpienie zaczęła od słów „Obywatelki i obywatele…”, co sprawiło, że o mało nie udusiłem się sobotnim obiadem. Następnie przypomniała natomiast Jarosławowi Kaczyńskiemu, że „tu jest Polska” i także dość dużo mówiła o wolności, nie zapomniała także o swojej ulubionej „sprawiedliwości społecznej”, która, nota bene – nijak ma się do wolności.

Na koniec ostrzegam Państwa, by szanować swoje zdrowie i nie wchodzić na silnie rakotwórczą, facebook -ową grupę „Komitet Obrony Demokracji”, gdzie zebrało się ponad 40 tysięcy osób przekonanych, że mają do wypełnienia misję cywilizacyjną, polegającą na przeprowadzeniu zamachu stanu w imię obrony demokracji przed PiS -em.

Obywatelki i obywatele, niechaj powróci stara, dobra, uczciwa Platforma Obywatelska!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGambia została ogłoszona republiką islamską
Następny artykuł46-latek zaczyna nowe życie jako 6-latka. Właśnie został adoptowany
Daniel Górny

Absolwent socjologii na UAM w Poznaniu, od wielu lat konserwatywny liberał. Interesuje się kwestiami związanymi z mediami, socjologią gospodarki oraz szeroko pojętą zmianą społeczną.

Zobacz również