UDOSTĘPNIJ

Takiego obrotu spraw Antoni Macierewicz na pewno się nie spodziewał. Jak się właśnie okazało, jego komisja smoleńska, która ma wyjaśnić przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu z 2010 roku, właśnie została rozerwana.

Ten człowiek był podporą podkomisji smoleńskiej, czyli najważniejszego „dzieła” ministra obrony narodowej. Nagle postanowił jednak opuścić szeregi komisji. Macierewicz został na lodzie.

Naukowiec z Politechniki Białostockiej i Instytutu Lotnictwa prof. Zdzisław Gosiewski był podporą smoleńskiego zespołu. Swoje opuszczenie podkomisji potwierdził w rozmowie z portalem gazeta.pl. Nie chciał jednak rozwodzić się na temat powodów dymisji.

Dla Macierewicza Gosiewski zawsze był wsparciem. Na „Konferencjach Smoleńskich” pełnił funkcję wiceszefa komitetu naukowego. Teraz szef MON raczej nie będzie już mógł liczyć na profesora.

Ogółem z podkomisji odeszło już pięć osób: dr inż. Bogdan Gajewski, prof. Jan Obrębski, prof. Andrzej Ziółkowski i prof. Piotr Stepnowski, a teraz prof. Gosiewski. Na dodatek były szef zespołu dr Wacław Berczyński zrezygnował z funkcji przewodniczącego. Formalnie jednak nadal zdalnie wspiera kolegów z podkomisji.

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAbsurd! Masz nowy dowód osobisty? Zapłacisz wysoki mandat
Następny artykułAlarm w PiS! Wielki sojusznik własnie się ODWRÓCIŁ
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również