UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / wikimedia / Piotr Drabik

Marek Fałdowski to – z nominacji ministra Mariusz Błaszczaka – komendant rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Jak przypominają media, wcześniej przez 10 lat był komendantem siedleckiej policji, która znana jest ze stosowania tortur wobec zatrzymanych.

Kilka lat temu media ujawniły, że w jednym z budynków komendy policji w Siedlcach dochodziło do tortur. Policjanci maltretowali m.in. trzech młodych mężczyzn, zatrzymanych ws. napadu na jubilera. Z informacji jakie wtedy ujawniono wynika, że funkcjonariusze wymuszali na zatrzymanych zeznania bijąc ich pałkami, pięściami, podtapianiem oraz – jak w przypadku Igora Stachowiaka – ciągłym rażeniem paralizatorem.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie, jednak nikt wtedy nie przyznał się do winy. A Fałdowski, oskarżany wówczas o tuszowanie wszystkiego, odmówił wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec policjantów, którzy torturowali aresztowanych.

To wszystko jednak nie przeszkodziło ministrowi spraw wewnętrznych, Mariuszowi Błaszczakowi w awansowaniu Fałdowskiego na komendanta rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Sprawa jest bulwersująca o tyle, że coraz częściej wychodzą na jaw informacje o nagannym zachowaniu policji w niektórych przypadkach. Najgłośniejsza ze spraw ujawnionych w ostatnim czasie to śmierć Igora Stachowiaka, który był rażony paralizatorem oraz bity na komisariacie do momentu aż stanęło mu serce.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również