UDOSTĘPNIJ
fot. CBS/AP

Kolumbijski rząd opublikował raport, z którego wynika że amerykańscy żołnierze stacjonujący w Kolumbii w latach 2003-2007 dopuścili się przynajmniej 54 gwałtów na młodych dziewczętach i nagrywali to na taśmy video. Żołnierze uniknęli jednak odpowiedzialności dzięki immunitetom dyplomatycznym.

Wykonany na zlecenie kolumbijskiego rządu raport jest częścią analizy Komisji Historycznej ds. Konfliktów i Ich Ofiar, dotyczącego kilkudziesięcioletniego konfliktu w tym kraju.

Jak podano w raporcie, w mieście Melgar amerykańscy żołnierze dopuszczali się gwałtów na nieletnich dziewczynkach, nagrywali to i sprzedawali filmy na czarnym rynku pornograficznym. Jedną z najmłodszych ofiar amerykańskich żołnierzy jest 12-letnia mieszkanka Melgar, którą zgwałcono w 2007 roku.

Kolumbijskie media przypominają z kolei, że o masowych gwałtach na kolumbijskich dziewczynkach informowały już w 2004 roku jednak sprawa została zamieciona pod dywan po krótkim śledztwie.

Rzecznik amerykańskiej armii twierdzi, że nic mu nie wiadomo o wydarzeniach przedstawionych w raporcie. Zapewnia jednak, że sprawa zostanie zbadana.

bh, źródło: rmf24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJakóbiak znów oszukał widzów i zmienił adresy sztabów? (FOTO)
Następny artykułBędzie debata kandydatów na prezydenta w TVP. Prezydent nie przyjdzie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również