UDOSTĘPNIJ

Arcybiskup Głódź jest bardzo majętnym człowiekiem. Duchowny nie tylko pobiera wysoką, bo oscylującą wokół 10 000 złotych emeryturę. Gdy odchodził z wojska, otrzymał… aż 250 000 złotych.

Arcybiskup swego czasu był biskupem polowym Wojska Polskiego (1991-2004). Następnie przez 4 lata był biskupem diecezjalnym warszawsko-praskim. Od 2008 roku jest metropolitą gdańskim.

Arcybiskup znalazł się pod lupą dziennikarzy w związku z jego ekscesami alkoholowymi. Teraz jednak uwagę mediów przyciągnęły jego pieniądze. „Wyborcza” sprawdziła, że duchowny pobiera 10 000 zł emerytury, zaś na pożegnanie dostał od wojska 250 000 złotych.

Metropolita mieszka w posesji pod Gdańskiem, w której założył nawet hodowlę danieli.

W Ordynacie Polowym WP zatrudnionych jest 113 księży katolickich. Wikary wojskowej parafii może liczyć na pensję w wysokości od 3-5 tys. zł, zaś proboszcz (5-7 tys.). W Biurze Ochrony Rządu pensja wynosi powyżej 5,5 tys. złotych.

źródło: Wyborcza, Se.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosja masowo niszczy polską żywność
Następny artykułPiS chce krzyża zamiast tęczy na Pl. Zbawiciela
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również