UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Przez ostatnie dwa dni na wrocławskich ulicach i pod jednym z tamtejszych komisariatów odbywają się protesty oraz regularne starcia z policją. Powodem niepokojów jest śmierć 25-latka po brutalnej interwencji policji.

Jak pisaliśmy wcześniej, 25-letni Igor S. został zatrzymany przez wrocławską policję w ubiegłą niedzielę nad ranem, ponieważ funkcjonariusze podejrzewali, że jest poszukiwany. Chcieli go wylegitymować, ale 25-latek odmówił, bo uznał, że nie zrobił nic złego i policjanci nie mają podstaw do interwencji. Na komisariacie, rzekomo kilka minut po użyciu paralizatora, 25-latek zaczął sinieć i wkrótce zmarł.

To jest jednak wersja policji, w którą nie wierzą znajomi i przyjaciele 25-latka. Według nich mężczyzna został śmiertelnie pobity.

ZOBACZ TAKŻE – Tak wygląda człowiek zabity paralizatorem? Będą protesty pod komendą

Dlatego też przez ostatnie dwa dni we Wrocławiu odbywają się protesty, które często przeradzają się w starcia z policją. Niektóre wrocławskie ulice były wyłączone z ruchu z uwagi na rozgrywające się na nich zamieszki. Protestujący oprócz oskarżeń i wyzwisk, rzucali w stronę funkcjonariuszy kamienie i inne przedmioty. Policja, by ostudzić zapał protestantów użyła armatek wodnych i granatów hukowych.

ZOBACZ TAKŻE – Mamy film z interwencji policji, po której zmarł 25-latek. „Ludzie, pomóżcie!” (video)

W ciągu dwóch dni zamieszek zatrzymano 43 osoby (34 pierwszego dnia i 9 drugiego), w tym trzy nieletnie. Trzech policjantów zostało rannych. Rodzina zmarłego apeluje o spokój.

Poniżej prezentujemy nagrania z zamieszek na wrocławskich ulicach i pod komisariatem, na którym zginął Igor S.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBłąd na maturze z informatyki. Będą musieli zdawać jeszcze raz
Następny artykułGowin wątpi w… śmierć Kulczyka
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również