UDOSTĘPNIJ

W Harlow doszło do kolejnego ataku na Polaków. W niedzielę rano brutalnie pobito dwóch naszych rodaków. Polacy zorganizowali wcześniej marsz ku czci zamordowanego przez brytyjskich narodowców Arkadiusza J. Do napaści doszło w tej samej okolicy. 

Atmosfera w mieście jest coraz bardziej napięta. Dwóch Polaków zostało napadniętych w nocy pod pubem. Zostali zaatakowani w związku ze swoją narodowością i zaostrzającą się nienawiścią części brytyjskich narodowców do Polaków, która szczególnie dała o sobie znać po Brexicie.

Brutalnie pobici Polacy trafili do szpitala. Jeden ma rozciętą głowę, a drugi roztrzaskany nos. Około kilometr dalej tydzień temu został zamordowany inny Polak. Napaść miała miejsce kilkanaście godzin po marszu zorganizowanym ku jego czci, w którym wzięło udział prawie tysiąc osób.

– To już jest terror, mówi się, że oni będą dalej urządzać polowania. Coś pękło i nagle zaczęli atakować, mimo że wcześniej nie było takich problemów. Wielu Brytyjczyków wspiera Polaków i cieszy się z ich sąsiedztwa, ale ci nacjonaliści pałają nienawiścią do polskich imigrantów – mówi Polak mieszkający w Harlow.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzwedzi nie potrafią rozpoznać wieku imigrantów. Dorośli uchodźcy podają się za dzieci
Następny artykułPolska remisuje z Kazachstanem
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również