UDOSTĘPNIJ
fot. kadr z filmu "Smoleńsk" Jerzego Krauzego

Jak informowaliśmy ponad tydzień temu, jedno z najpopularniejszych kin w Berlinie nieoczekiwanie odwołało premierowy pokaz filmu Jerzego Krauzego „Smoleńsk”. Polska ambasada została zmuszona do szukania innego kina, jednak jak się okazuje, żadne z berlińskich kin nie chce się zdecydować na pokaz wywołującego w Polsce kontrowersje filmu.

Pod koniec ubiegłego miesiąca media obiegła informacja o nieoczekiwanym odwołaniu premierowego pokazu „Smoleńska” przez jedno z najpopularniejszych kin w Berlinie – Delphi Filmapast, mimo że wszystko było gotowe i dopięte na ostatni guzik m.in. wysłano już zaproszenia na pokaz filmowy w liczbie 800 sztuk do niemieckich polityków, ekspertów lotniczych i działaczy polonijnych w Niemczech.

Kierownictwo kina tłumaczyło, że nie chce się angażować w „polityczną wojnę” jaka ma miejsce w Polsce w związku z filmem Jerzego Krauzego.

Zaangażowana w organizację premiery polska ambasada była więc zmuszona poszukać inne kino w Berlinie, które zgodziłoby się na pokaz „Smoleńska”, jednak jak się okazuje, sprawa nie jest prosta, ponieważ kolejne kina odmawiają współpracy.

Jednym z kolejnych kin, które odmówiło premierowego pokazu filmu Jerzego Krauzego jest berlińskie kino Cubix, które podjęło taką decyzję na podstawie podobnych przesłanek co Delphi Filmapast. Kierownictwo nie chce mieć nic wspólnego z „polskimi wojnami politycznymi”.

Polska ambasada ma już tylko dwa dni na znalezienie kina (premiera jest zaplanowana na 7 listopada), które zgodzi się na zorganizowanie niemieckiej premiery „Smoleńska”, jednak nic nie zapowiada tego, by to się jej udało.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOgromne problemy Facebooka. Zuckerberg stracił 3 mld dolarów w jeden dzień
Następny artykułPolacy w Unii to gorszy sort. Dostajemy śmieciowe produkty drugiej kategorii
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również