UDOSTĘPNIJ
fot. twitter

Jak podają media, w stolicy Belgii doszło do kolejnych eksplozji – w sumie przynajmniej terroryści zaatakowali przynajmniej cztery razy. W kraju został wstrzymany ruch lotniczy oraz zamknięto największe stacje metra. Zamknięte będą również centra handlowe, szkoły, uczelnie, kina i muzea.

Do pierwszych wybuchów doszło o 8 rano na lotnisku Zaventem oddalonym o 12 kilometrów od Brukseli. Terroryści samobójcy po wymianie ognia z funkcjonariuszami ochraniającymi obiekt wysadzili się w powietrze w pobliżu punktu kontroli pasażerów.

Trzeci wybuch miał miejsce w metrze niedaleko europejskich instytucji. Media donoszą również o kilku kolejnych eksplozjach w wagonach pasażerskich metra i samym metrze, z czego jedna – czwarta z kolei – jest potwierdzona. W mieście panuje panika, którą starają się opanować służby porządkowe.

W sumie, jak wynika z ciągle chaotycznych doniesień prasowych, w wyniku serii ataków islamskich terrorystów na stolicę Belgii, zginęło przynajmniej kilkanaście osób. Polskie media informują natomiast, że w zamachach mogło ucierpieć dwoje Polaków – jeden jest ranny, z drugim nie ma kontaktu.

fot. twitter/alxdm
fot. twitter/alxdm

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsze nagrania z miejsc zamachów

ZOBACZ TAKŻE: Lotniska w Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii z podniesionymi alertami terrorystycznymi

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPierwsze nagrania z miejsc zamachów (video)
Następny artykułZamachy w Brukseli: Zamknięte budynki instytucji UE, sparaliżowane ulice
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również