UDOSTĘPNIJ

Mieszkańcy leżącej na Pacyfiku wyspy Guam od 1984 głosując trafnie typowali prezydenta USA. Ich głosy nie liczą się w ogólnym rozrachunku, ale jak widać „mają nosa” co do wyników. Kto wygrywa na Guam, wygrywa wybory. 

Według częściowych wyników mieszkańcy Guam jednoznacznie opowiedzieli się za Hillary Clinton. Kandydatka Demokratów uzyskała na wyspie 71,63 proc. głosów. Donald Trump mógł liczyć jedynie na poparcie 24,16 proc. mieszkańców. To bardzo słaby wynik.

Czy dobra passa mieszkańców Guam będzie trwała? Od 1984 roku się nie mylą. Są obywatelami Stanów Zjednoczonych, ale w ogólnym rozrachunku ich głosy się nie liczą, ponieważ wyspa nie jest stanem i nie ma przedstawicielstwa w Kolegium Elektorów, które formalnie wybiera prezydenta USA.

Mimo wszystko, od lat mieszkańcy Guam przeprowadzają swoje nieoficjalne wybory prezydenckie i zawsze wybierają tego kandydata, który ostatecznie wygrywa. Zakładając, że ich passa to nie tylko przypadek, Hillary Clinton ma zwycięstwo w kieszeni.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułLidl kończy z kontrowersyjną kampanią. Teraz przeceniona jest cebula
Następny artykułStało się. Unia wstrzymała miliardy złotych dla Polski. To efekt konfliktu z PiS
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również