UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Piotr Drabik

Słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego dotyczące aborcji wzbudziły ogromne oburzenie w środowiskach kobiecych. Kobiety nie zamierzają pozostawać dłużne i przepuściły w mediach społecznościowych kontratak na lidera obozu władzy. 

W jednym z wywiadów jakie udzielił ostatnio Jarosław Kaczyński padły słowa, które wzbudziły ogromne oburzenie środowisk kobiecych. Prezes Prawa i Sprawiedliwości oświadczył, że jego formacja będzie dążyć do tego, by nawet najbardziej zdeformowane dzieci się rodziły, po to by można było je ochrzcić i pochować.

 – Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię – powiedział w rozmowie z mediami Kaczyński.

Na reakcję kobiet nie trzeba było długo czekać. W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze pełne oburzenia i złości.

bak major nowacka

W obronę prezesa Kaczyńskiego stanęła część internautów, która przekonuje, że wypowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości została zmanipulowana przez media, a cytowane zdanie zostało wycięte z kontekstu. Zwolennicy PiS przekonują, że liderowi obozu władzy chodzi o wprowadzenie takiej możliwości, a nie nakazu.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNie żyje „Czterdziestolatek”. Aktor miał 82 lata
Następny artykułRzecznik PiS do dziennikarzy: „Puknijcie się wszyscy w głowę!”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również