UDOSTĘPNIJ

Po każdym marszu organizowanym przez Komitet Obrony Demokracji mają miejsce kłótnie na temat frekwencji. Nie inaczej było w związku z manifestacją, którą zorganizowano z okazji rocznicy częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku.

KOD około godziny 15:00 zebrał się na Placu Bankowym, skąd wyruszono w okolice Placu Konstytucji. W knajpie „Niespodzianka” miał zostać wzniesiony toast za wolność.

Na warszawskich ulicach pojawiło się mniej sympatyków KOD-u niż na poprzednich zgromadzeniach. Tłumaczono, że przyczyną była kiepska pogoda przed rozpoczęciem marszu. Nad stolicą rozpętała się burza i potężna ulewa, które miały zniechęcić sympatyków KOD-u.

Według Komitetu Obrony Demokracji, w marszu brało udział 50 000 osób, wcześniej 80 000. Z kolei policja przekonuje, że mowa tylko o 10 000 ludzi.

– Według naszych danych, kiedy marsz ruszał z placu Bankowego, liczba uczestników wynosiła 10 tysięcy – podała policja, która naliczyła 6 autokarów przywożących sympatyków KOD.

KOD znowu manifestuje w całej Polsce (zobacz zdjęcia)

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTaniec Kwaśniewskiego na marszu KOD hitem sieci (video)
Następny artykułFeministki oburzone reklamą filmu X-Men: Apocalypse. „To obraźliwe i głupie”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również