UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com

Ponieważ, jak do mnie dociera, mój przekaz w tej sprawie był nie całkiem jasny, pozwolę sobie powtórzyć jeszcze raz. Przepraszam. Mam świadomość, że moje decyzje, działania i zaniechania przysporzyły KOD-owi kłopotów. Przepraszam wszystkich, którzy czują się urażeni, oszukani, dotknięci czy nabrani. Zrobię wszystko, żeby wykazać, że nie tylko nie było w moich działaniach złej woli, ale też że nie doszło do działania na szkodę KOD-u. Jeszcze raz serdecznie przepraszam.

Kiedy wieczorem 4 stycznia pojawiły się medialne doniesienia na temat usług, które świadczyłem odpłatnie na rzecz KOD-u, obiecałem rzetelne informacje i pełne wyjaśnienie sprawy. Powtórzyłem też wielokrotnie w mediach 5 stycznia, że zamierzam wyjaśnić rzetelnie wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy. Założyłem stronę internetową http://audyt.kijowski.net, do której zacząłem szykować wyjaśnienia, informacje i dokumenty. W ciągu minionych 5 dni przekonałem się jednak, że akcja wymierzona przeciwko KOD-owi i przeciwko mnie osobiście jest profesjonalnie zorganizowaną kampanią. Codziennie pojawiały się kolejne wątki. Coraz bardziej absurdalne, ale wpisujące się w początkowo wytworzoną narrację, a zatem wzajemnie się uprawdopodobniające.

W obliczu wielowątkowych ataków przedstawienie pełnej informacji i wyjaśnień na bieżąco jest praktycznie niemożliwe. Zamierzałem zatem na podanej wyżej stronie podawać kolejne informacje i wyjaśnienia sukcesywnie, w miarę ich porządkowania i zbierania, oczywiście również z uwzględnieniem ważności sprawy.

Wczoraj, 10 stycznia, media podały informację, że po serii ataków zostało wobec mnie złożone doniesienie do prokuratury w sprawie przedmiotowych rozliczeń. W takiej sytuacji mój pełnomocnik zobowiązał mnie do powstrzymania się od ujawniania jakichkolwiek informacji lub udzielania wyjaśnień w tej sprawie. Muszę ograniczyć swoje wyjaśnienia do tych tematów i wątków, które nie są (jak rozumiem) objęte śledztwem. Jednocześnie mam nadzieję, że pozwolą one państwu wyrobić sobie opinię o wielu aspektach mojej aktywności i działań lub przeszłości, które również są podstawą wielu publicznych komentarzy.

Jednocześnie chciałbym zaapelować do wszystkich Państwa o bardzo ostrożne podejście do wszelkich kolejnych doniesień. Rozumiem, że ich forma bywa atrakcyjna, a treść wpisuje się w prowadzoną od kilku dni kampanię. Proszę jednak pamiętać, że to nie oznacza, że są prawdziwe. W sytuacji, kiedy cały aparat państwa jest skierowany na walkę z KOD-em, w której wykorzystywane są również informacje z wewnątrz organizacji, możliwe jest wytwarzanie bardzo wiarygodnych konstrukcji, zawierających drobne fragmenty prawdy i wiele nieprawdziwych nadinterpretacji.

Jednocześnie informuję, że nie zamierzam podejmować publicznie dyskusji z członkami KOD-u ani komentować ich postaw, zachowań, decyzji czy działań. Uważam, że takie sprawy powinno się załatwiać w osobistych kontaktach. Publiczne dyskutowanie o sprawach osobistych relacji czy wzajemnych żalów szkodzi KOD-owi.

Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają mnie w tych trudnych chwilach. To naprawdę dodaje siły i determinacji.

Mateusz Kijowski

8 KOMENTARZY

 1. Ten gościu kijowski zaczyna budzić mój szacunek, przynajmniej przeprasza, że kogoś tam oszukał. Inaczej niestety ma się sprawa z innymi politykami: Kopacz- przekopaliśmy wszystko na metr, Tusk- moim nadrzędnym celem jest obniżka podatków, Szydło- podwyższymy kwotę wolną od podatków, można by ich wymieniać i ich oszukańcze działania i kłamstwa rzucane nam prosto w twarz.

 2. Pora dorosnąć Panie Kijowski. Pana tłumaczenia są dla mnie niewiarygodne i infantylne. Już niepłacenie alimentów było dla mnie wystarczającym powodem do tego aby nie popierać Pana.
  Koszty uwidocznione na fakturach są wielokrotnie zawyżone w stosunku do cen rynkowych takich usług. Wie o tym każdy kto chociaż raz zakładał stronę internetową.
  Poza tym złamał Pan Statut KOD. Każdy wydatek powyżej powinien być zatwierdzony przez Zarząd Główny KOD na co powinien być sporządzona uchwała Głównego Zarządu KOD w terminie do 30 dni. Mówi o tym par. 20 Statutu KOD.

 3. Ja mam podstawowe pytanie. W jaki sposób Kijowski rozlicza kwoty dla komornika (jego prywatna sprawa) wpłatami z konta firmowego firmy MKM-Studio. Co nie wyjdzie to jeszcze bardziej śmierdzi.

 4. Z jednej strony pensja się należy za pracę. Z drugiej jeżeli nie została ona oficjalnie przyznana, to jest to zwykła kradzież.

  Biorąc pod uwagę dzisiejszą korupcję, gdyby rozpatrywać sprawy o kradzież w ten sposób, to wszyscy urzędnicy górnego szczebla by siedzieli.

  I tak powinno być! Zakładam, że wszyscy prezydenci miast, posłowie itd. powinni siedzieć. Kijowski dużo mniej szkodzi, bo wyciąga kasę tylko od własnego ugrupowania. Wszystkich won! Jak znajdzie się jeden sprawiedliwy, to nie będzie narzekał, że wśród tylu złodziei i on stracił stanowisko.

 5. dobroczynność , walka o utrzymanie demokracji nie mogą być sposobami na życie. Panie Kijowski gdybyś pan nie zalegał z alimentami i uczciwie pracował a ze względu na działalność w KOD musiał zrezygnować z pracy – to rozumiem jakiś ekwiwalent się należy. A tak to jesteś pan ślizgacz co miał robotę z nadania politycznego (PZPN, PZU) mimo braku porządnego wykształcenia i kwalifikacji. Próba stowarzyszeń np przeciw gwałtom – może uda się jakoś wypłynąć.
  Audyt : jeśli twierdzi się że omyłkowo wpłaconą kasę się zwróciło to wystarczy pokazać potwierdzenie przelewu i już

 6. każdy dzien tego pana w KOD, to coraz więcej ludzi odwracających się od tego ruchu, uczestnicząc w kilkunastu deomostracjach KODu zawsze słyszałem o kłopotach a wręcz braku finansów na działalność, że cały majątek KODu to zdezelowany busik umożliwiający nagłośnienie i prowadzenie demonstracji, teraz widzę, że to kłamstwo a moje datki poszły na marne i nikt mnie nawet nie przeprosił, gdyby pan Mateusz liczył sobie w granicach przec. wynagrodzenia, to bym zrozumiał, ale on zagarnął dużo więcej

 7. Gdyby miał gostek choć ciut honoru to, by ustąpił dla dobra KOD-u na którym podobno mu tak zależy, tworzy jedynie niepotrzebny chaos i niszczy to co dla wielu ludzi coś znaczyło w ostatnim trudnym dla Polski czasie. Wielu już się odwróciło od KOD-u i pewnie niejeden jeszcze się odwróci, ale czego się można spodziewać po człowieku, który się uchyla łożyć na utrzymanie własnych dzieci. Zero honoru, zwykły oszust kombinator. Z resztą z gęby już przypomina tych wszystkich zakłamanych cwaniaczków myślących jedynie o własnym portfelu, których przez polską politykę przewinęło się multum. Życzę KODowi brak kija w dupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ