UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Mateusz Morawiecki nieustannie szuka kolejnych źródeł gotówki, kreując nowe opłaty. Nowy pomysł ministra z pewnością nie przypadnie do gustu kierowcom.

Morawiecki ma w planach podniesienie opłat za parkowanie do 9 zł za godzinę. Kolejna ma być droższa o 20 proc., a trzecia aż o 20 proc. droższa od drugiej. To ogromne zaskoczenie biorąc pod uwagę fakt, że obecnie parkowanie za pierwszą godzinę wynosi 3 zł.

Minister chciałby również, by płatne były także weekendy.

Ministerstwo myśli o  wprowadzeniu nowego rodzaju strefy płatnej parkowania, tj. strefy w ścisłych centrach miast i centrach dzielnic dużych miast (w których liczba mieszkańców przekracza 200 tys.). Nowe opłaty mają dotyczyć wyłącznie tych stref.

Choć rząd nie może podnieść opłat bezpośrednio, ponieważ o tym decydują samorządy, w Polsce to Sejm ustala ustawą maksymalną stawkę za parkowanie.

Jak uzasadnia się tę absurdalną propozycję?

Podwyżka ma ograniczyć liczbę aut przebywających na parkingach, oraz zmniejszyć skalę zanieczyszczeń.

Nowe stawki mają zostać wprowadzone w  2020 r. Choć ostatnie słowo należy do radnych miasta, to można się spodziewać, że dodatkowy zastrzyk gotówki może być potrzebny, a co za tym idzie szanse na wprowadzenie pomysłu Morawieckiego w życie wzrosną.

39 KOMENTARZY

 1. Typowa manipulacja. Morawiecki szuka wszędzie pieniędzy. Chce podnieść stawki za parkowanie. A kto weźmie pieniądze – miasto. Na takie plewy to inteligent z KOD-u może się złapać.

   • Aha czyli jak jeździsz po KOD to z automatu PiSior? Na prawdę twój mały rozumek nie ogarnia, ze można być np neutralnym do PiS a nie popierać totalnej opozycji? Sam pomysł nie jest zbyt dobry, jednak ci zapatrzeni w zachód z PO jakoś nie widzą tego, że tam podobne rzeczy wprowadzają. Podobnie jeśli chodzi o ilość objętych stanowisk u władzy, na zachodzie też mają większość partie rządzące a opozycja nie znaczy nic i to im jak widać pasuje … Nie ma to jak podwójne standardy.

    • Ale co? Ty nas do Zachodu przyrownujesz? A jaki to przepraszam procent średniego, miesięcznego wynagrodzenia w Polsce a jaki w EU? Nie bądź śmieszny i nie porównuj naszych zarobków w Unią…. Żenada

     • on ma średnią jak w UE jak nie więcej a zwykły obywatel który nie jest przy korycie się dla niego nie liczy tylko ma płacić decydenci jak on nie płacą za parkowanie mają przywileje .

    • czemu jestes tak pusty czy na zachodzie depcza godnosc depcza konstytucje niszcza sady niszcza gospodarke na zachodzie jednak opozycja ma cos do powiedzenia nie jest szmacona jak to robia pis_uary, a kler ma chuj do gadania , my cofamy sie do srednio wiecza

     • Tylko, że na zachodzie mają opozycje, a w Polsce mamy zbieraninę Chazaro-Folksdojczów o pięknych polskich nazwiskach i twarzach z jakże polskimi/słowiańskimi rysami, którzy potrafią tylko odstawiać chućpę za sorosowe pieniądze. I nie, nie jestem zwolennikiem Pisu!

     • Ja pierdole ale z was debile, urodziles się taki czy mózg przestał ci się rozwijać później?

  • Sądząc po wpisie, moherze marek, to na pewno wytyczne dostałeś z Żoliborza, żeby takie coś wyskrobać, bo sam na to jesteś za głupi, PiSSdo życiowa.

  • Pewnie, że nie idzie pisanie w parze z inteligencją, PiSSdo, wystarczy pzreczytać twoje wypociny, napisane na polecenie swojego pana i cesarza z żoliborza.

 2. NIE LUBIE PISU, ALE NIE ROZUMIEM DLACZEGO WCZEŚNIEJ TEN LIMIT TO TYLKO 3 ZŁOTE. TO SAMORZĄDY POWINNY W PEŁNI DECYDOWAĆ O STAWCE. ZMIANA MORAWIECKIEGO WG MNIE JEST POZYTYWNA. JEDNA Z NIEWIELU KTÓRE POPIERAM.

 3. Nic dodac nic ujac … ale mysle, ze warto wprowadzic podatek od oddychania, puszczenia bąka, za poruszanie sie autem w dni parzyste, za wiek itp

 4. Dwie godziny parkowania w centrum miasta droższe niż całodobowy bilet na autobusy i tramwaje.
  To może jednak warto się przesiąść…?

  • A po co? Rząd podwyższy stawki na papierze, ale to samorządy decydują czy je podnieść czy nie. To jest pułapka na tzw. opozycję, która kontroluje samorządy. I znając życie debile z PO/PSL wpadną w nią jak śliwka w kompot.

 5. Co za stronniczy artykuł! Jak na Warszawę 3 zł. to śmiesznie mało (obecnie) co sprawia, że nigdy nie można znaleźć wolnego miejsca i nie opłaca się budować płatnych parkingów. W tej chwili korzystanie z zatruwającego auta w WArszawie jest tańsze niż transport publiczny. Zmiana w dobrym kierunku!!!

  • Pewnie, że dobra, ale tylko dla takich tępych pisiorów, jak ty, którzy będą mieli zyski ze skubania kierowców, kanalio.

   • Adasiu, widzę że nowym trollem jesteś, chyba nawet nie czytasz co ludzie piszą, i tak każdego od tego samego wyzywasz :)
    Aż się serce raduje widząc, jakie pół mózgi wspierają oPOzycję :)

 6. Autorka piękna. Ale faktycznie, kasa pójdzie do samorządów a nie do budżetu „Morawieckiego”. A i tak ostatecznie stawki ustalają radni.

 7. „Podwyżka ma ograniczyć liczbę aut przebywających na parkingach, oraz zmniejszyć skalę zanieczyszczeń.”
  A więc: skoro podwyżka ma ograniczyć ilość aut na parkingach to będą one jeździły, bo gdzie mają stać, jak się mieszka w centrum dużego miasta… to jak z tym zmniejszaniem zanieczyszczeń?
  AAA… mamy się przesiąść na komunikację miejską… no ale co wówczas z autem – zajmie miejsce parkingowe… buahahaha….

 8. „Podwyżka ma ograniczyć liczbę aut przebywających na parkingach, oraz zmniejszyć skalę zanieczyszczeń.” To po cholerę budowaliście parking żeby teraz ograniczać do niego dostęp? I żeby ograniczyć salę zanieczyszczeń przestańcie oferować Polskę jako wysypisko i przyjmować wszelkiego rodzaju odpady z UE w tym i toksyczne.

 9. Pani Natalio, nie wyczuwa Pani braku logiki w swoim artykule? Samorządy ustalają stawkę, ale to Morawieckiego pomysł ma nas uderzyć po kieszeniach, mimo że nie ma tak naprawdę znaczenia? I do tego jeszcze dowiadujemy się, że rząd ustala maksymalną wartość stawki, wiec de facto robi kierowcom dobrze nie dopuszczając do windowania cen za parkowanie. Wściekli to się aspiranci na dziennikarzy w Pikio.

 10. Skończy się najpewniej na 6 zł/h za pierwsze dwie, potem 20% drożej, od pn do sob włącznie. Niedziela gratis. Plus dla Wawy – będą warunki do budowania parkingów podziemnych. Tak to widzę.

 11. Może lepiej tak jak w Anglii 2 godzinki są za darmo .Po 2 godz. płaci się karę 50 funtów – nie można wrócić z powrotem i zaparkować ponownie (dopiero po 2 h można ponownie zaparkować autko).

 12. Morawiecki. Ty ……………. spadaj do Afryki banany prostować. Policzyć 4.5 zł litr ON przy najniższej krajowej to 380 litrów i jeszcze podwyżki za parking. To jest lichwa

 13. I tak oto, PIS znalazł sposób na pogodzenie podzielonego społeczeństwa (a przy okazji sam się pozbawi władzy). Na parkingach miast i wsi. Nie potrzeba do tego kumatej opozycji. Wystarczy podnieść opłaty za parkowanie i już wiadomo, że zaboli to wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych.

 14. A może by tak się wziąć za pedałujących? Nie płacą za nic, ubezpieczenia nie mają, a jak kogoś potrącą, szybko podnoszą swój klekot i spieprzają, aż się kurzy. Nie ma numeru rejestracyjnego, więc nie wyśledzisz…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ