UDOSTĘPNIJ
fot. twitter / pixabay

Właśnie dowiedzieliśmy się co stanie się z pieniędzmi zebranymi na nowy samochód dla 21-latka, który zderzył się z limuzyną premier Beaty Szydło. Nie dostanie on nowego auta ani nie weźmie kwoty dla siebie. Pieniądze mają zostać przeznaczone na inny cel.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w lutym obecnego roku, a premier Szydło trafiła w jego wyniku do szpitala. W niedługim czasie po zderzeniu z rządową limuzyną internauci postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy dla Sebastiana K. – kierowcy seicento. Planowali zebrać 5 tys. złotych na nowe auto, ale udało im się zgromadzić aż 150 tys. złotych.

Kierowca nie zwrócił się jednak o pieniądze. Prawnik młodego mężczyzny poinformował właśnie , że jego klient nie zrobi tego aż do czasu wydania wyroku w sprawie wypadku.

Biorąc pod uwagę, że w tej chwili trwa wciąż postępowanie przygotowawcze, które może przeciągnąć się nawet do czerwca, a potem czeka nas proces (co zabierze kolejne miesiące), liczymy się z tym, że pieniądze zostaną podjęte ze specjalnie utworzonego konta dopiero w przyszłym roku – powiedział.

Adwokat dodał, że jego klient nie kupi sobie jednak za te pieniądze samochodu zgodnie z intencją organizatorów zbiórki. Pieniądze zostaną automatycznie przekazane na cele charytatywne. Mecenas nie precyzuje na razie konkretnie komu zostanie przekazana kwota.

40 KOMENTARZY

 1. WIDZICIE, MŁODY CHŁOPAK, OFIARAFA SZALEŃSTWA WŁADZY, NAWET PIENIĘDZY NIE CHCE I WOLI JE ODDAĆ NA CELE CHARYTATYWNE, A PANI PREMIER I BOROWIKI, NIE DOŚĆ ŻE ZNISZCZYLI LIMUZYNĘ, TO JESZCZE CHCĄ Z BUDŻETU PIENIĄDZE NA NOWĄ.

 2. Drogi PIKIO! Niestety znów zły tytuł:
  Z treści wynika, że kierowca seicento sam rezygnuje i oddaje te pieniądze na cele charytatywne.
  A w tytule jest wprost napisane, że „nie dostanie”

  Bardzo proszę o zmianę tytułu, bo jest mylący.
  Portal PIKIO powstał po to by dostarczać bezstronne wiadomości i pluralistyczne opinie.
  A jednym z powszechnych sposobów manipulacji w mediach jest właśnie tytuł niezgodny z treścią. Proszę więc unikać jak ognia jakichkolwiek niezgodności, by PIKIO nie stracił swej dobrej opinii.

  • Jakiej dobrej opini? Od samego poczatku dzialania komentarzy, ludzie wytykaja im te naglowki, a oni sobie nic z tego nie robia. Nie jest to powazny portal informacyjny i nigdy chyba nie bedzie. Poziom Pudelka jest chyba oczywisty.

 3. Hehs kasa zostanie przekazana na alimenty kijowskiego – przecież on jest biedny. Wykorzystali młodego a on frajer dał sie oszukać totalnej opozycji. Ja bym z tym kodowskim scierwem nie chcial miec nic wspólnego – kupił bym kwiaty bombonierke pojechał do szpitala dogadał sie z Szydło i sprawy by nie było.

 4. Malkontenci, czego się martwicie nie waszą kasą? cele były zbożne – dojeb.ć broszce i reszcie pisuaru pokazać fucka a najważniejsze, zebrać kasę dla kierowcy Seicento. Oba cele wykonane z nawiązką. A czuwa nad tym kompetentny adwokat, który wie co robić. Dałem kilka pln-ów i wiem, że nie pójdą na pomnik smoleński, poza tym mogą zrobić co chcą….!!!!

  • dokładnie! cele wykonane z nawiązką!!!!! a co się stanie z kasą ,to nie pisuarów problem!! jak narazie wszystko jest w pożądku i dalej będzie !

 5. Tytuł z Dup* ! Nie że nie dostanie, tylko otrzymaną kwote przekaże na cele charytatywne! Zastanówcie się nad tytułami!!!!! Jak by chciał kupił by sobie nowe auto.To ludzie wpłacali dla niego w tym i ja i moją wola jest taka aby osoba dla której zbieramy kase wydała na co chce, bo to jego pieniądze!

 6. Matoly ;) oczywiście że kupi se fure i pojedzie na wakacje ;) jego prawnik musiał podać taka informacje żeby pisiory i reszta nie mówiły że to zamach ;D troszkę interpretacji informacji jakie wpływają do waszych ciasnych umysłów

 7. Podobno mają przekazać je boordelmamie warszawy, HGW bo bidne to ostatnio, a i kamienice za miliony mogą jej zabrać, bo robiąc przekręt nie dopilnowali sobie wszystkiego bidule…

 8. Idąc tym tokiem rozumowania „zbiórkowiczów” każdego dnia w Polsce ludzie tracą swe pojazdy w różnych okolicznościach. Dlaczego nikt nie zbiera dla nich pieniędzy?!

 9. Mi się wydaje, że chłopak dostanie odszkodowanie. I jest na tyle w porządku, że wie ile czasu chorzy ludzie zbierają pieniądze i doprosić się ich nie mogą na się pomaga i innych portalach. A tu ni z tego ni z owego ktoś kto naszego rządu nie lubi wciąga bez zgody zainteresowanego zbiórkę żeby hałas zrobić. Brawo dla tego Pana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ