UDOSTĘPNIJ
Fot legia.com/Flickr/hdlogo

Warszawscy kibice znowu zrobił coś co w konsekwencji doprowadziło do ukarania klubu. Legia ponownie dostała ogromną karę finansową plus kilka zakazów. Kibice wojskowych są wściekli na Komisję Ligii.

Legia Warszawa została ukarana za ostatnie wybryki swoich kibiców podczas meczu z Górnikiem Zabrze. Sympatycy warszawskiego klubu dwa razy przerwali mecz z sobie tylko znanych powodów.

Sympatycy Legii dwa razy odpalili race na stadionie. Było ich tak wiele, że zadymili cały obiekt. Ze względu na to, że nie było nic widać, a dym był strasznie gryzący, arbiter zdecydował, że przerwie mecz. Piłkarze schowali się w tunelu, który prowadzi na murawę na około 10 minut. Ostatecznie Legia wygrała 1:0.

Wysoka kara dla Legii

W tej sprawie interweniowała Komisja Ligii, która miała zbadać zachowanie kibiców na meczu Ekstraklasy. Wydali oświadczenie, w którym możemy przeczytać o wysokiej karze. Legia musi zapłacić 70 tys. złotych oraz dostali zakaz organizacji wyjazdów grupy kibiców na mecze do końca rundy włącznie z 30 kolejką. Nałożono na nich także karę zakazu wejścia na najbliższy mecz domowy Lotto Ekstraklasy dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem Zabrze były na Trybunie Północnej. Drugi klub dostałl tylko zakaz organizacji wyjazdu kibiców na najbliższy mecz tej ligi.

Kara nieadekwatna do czynu

Kibice Legii Warszawa są oburzeni tymi karami. Piszą o korupcji komisji i nie zgadzają się z tymi postanowieniami. Szczególnie najzagorzalsi kibice wyrażają swoje oburzenie. Sympatycy innych klubów są również rozczarowani. Uważają, że kara powinna być zdecydowanie większa i mówią, że Legia jest faworyzowana przez komisję.

Komunikat Komisji Ligi:

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy oraz gości podczas meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze w 16. kolejce Lotto Ekstraklasy, na oba kluby nałożono kary: Na klub z Warszawy: finansową w wysokości 70 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na wszystkie pozostałe do końca rundy zasadniczej mecze Lotto Ekstraklasy (do 30. kolejki włącznie). W zawieszeniu nałożono także karę zakazu wejścia na jeden mecz domowy Lotto Ekstraklasy dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem Zabrze były na Trybunie Północnej. Na klub z Zabrza: zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 1 najbliższy mecz Lotto Ekstraklasy.

Źródło: gol24.pl