UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com

Polacy są w szoku ostatnim alarmem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Niemalże każdy ma te dwa leki w swojej domowej apteczce. Tymczasem GIS żąda natychmiastowego wycofania ich z obiegu.

Rozporządzenie dotyczy bardzo popularnych medykamentów, dostępnych bez recepty. Z obiegu wycofane zostały wskazane serie: Amol o numerze seryjnym 284523 z datą ważności do 10.2018 roku i Etopiryna Extra o numerze seryjnym: 11116 i dacie ważności 30.11.2019.

Swoją decyzję GIS uzasadnia rozbieżnością w składzie Etopiryny z otrzymaną specyfikacją w zakresie substancji pokrewnych. Wycofanie Amolu uzasadnia się otrzymaniem wyniku poza specyfikacją w zakresie zawartości mieszaniny olejków.

Popularne leki są w każdym domu

Amol to lek ziołowy w płynie. Stosuje się go zewnętrznie lub doustnie w przypadku bólu głowy, mięśni, przeziębienia, dolegliwości trawiennych, czy ukąszeń owadów. Środek ten produkowany jest przez Zakłady Farmaceutyczna POLPHARMA S.A.

Etopiryna Extra jest lekiem, który łączy działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu. Tabletki stosuje się przy bólach głowy, w szczególności migrenowych oraz przy innych bólach, również pochodzenia zapalnego. Etopirynę produkuje Takeda Pharma Sp. z o.o..

Nie masz ochoty na seks? Te rzeczy ZABIJAJĄ TWOJE LIBIDO!


Uwierzysz, że to ta sama osoba?! Ci ludzie schudli NAPRAWDĘ DUŻO

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również