UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Polscy politycy nieraz udowodnili, że często ich wiedza z czasów szkolnych już dawno poszła w zapomnienie. Posłanka PO – Joanna Augustynowska – przebiła jednak ich wszystkich.

Polityk wystąpiła w programie ,,Polsat do polityki”. Prowadząca zadała posłance kilka pytań niewykraczających poza poziom szkoły średniej związanych z historią, czy literaturą.

Pierwsze pytania dotyczyły autorów Panoramy Racławickiej. Mimo iż dzieło stworzyło aż dziewięciu artystów, to posłance nie udało się trafić nawet z jednym.

Powinnam powiedzieć: Matejko. Ale nie wiem – spudłowała po raz pierwszy posłanka PO.

Dalej było już tylko gorzej. Kobieta nie potrafiła wskazać nawet na pierwszego króla Polski, a jej zdaniem o ,,szklanych domach” marzył Syzyf.

– Mój mąż mnie za to zabije. Jak wsiadałam do taksówki, to prosił, żebym to pamiętała – próbowała dowcipnie wybrnąć z niezręcznej sytuacji Joanna Augustynowska.

Jakby tego było mało, to posłanka przed serią pytanie pochwaliła się, że w szkole miała imponującą średnią – 5,8. Wygląda, więc na to, że członkini PO ma niesamowicie krótką pamięć, albo za młodu była mistrzynią w ściąganiu.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również