UDOSTĘPNIJ
miliardy złotych
flickr.com

Unia Europejska szykuje dla Polski olbrzymią karę. Wszystko przez to, że władze w Warszawie stale rozmijają się z ustaleniami wspólnotowych władz w Brukseli. Już pewne, że w kolejnym budżecie unijnym zostaną nam obcięte fundusze i stracimy miliardy.

Całe 12 miliardów euro mają stracić 3 państwa, które nie przyjęły uchodźców w ramach relokacji. Polska, Czechy i Węgry twardo odmówiły wypełnienia zasady solidaryzmu wspólnotowego. Konsekwencje takiego stawania okoniem wobec decyzji Brukseli poczuć mamy już niebawem.

ZOBACZ TAKŻE: OFICJALNE: W 2025 roku Unia będzie jednym państwem!

Polska i stracone miliardy

Polska miała przyjąć 5082 uchodźców, co w proporcji do Węgier  (1294) i Czech (1591) daje łącznie obcięcie aż 7 miliardów 669 milionów euro, czyli ponad 32 miliardy złotych. Na jednego nieprzyjętego przecz Polskę uchodźcę daje to 6 milionów 338 tysięcy złotych.

Jak wynika jednak z decyzji Brukseli, te 7 miliardów do Polski nigdy nie trafi. Pieniądze te mają zostać rozdzielone między państwa, które najaktywniej wzięły udział w goszczeniu w Europie migrantów. Mowa o Niemczech czy Francji.

ZOBACZ TAKŻE: Unia mówi dość i karze Polskę. To ostateczny cios

Źródło: wprost.pl

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków


Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również