UDOSTĘPNIJ

Głośno było o locie trzech krnąbrnych posłów PiS, co? Od razu wiedziałem, że media spółki Fratria (wSieci, wgospodarce.pl, wpolityce.pl, wnas.pl) zaczną uderzać w innych posłów, żeby odwrócić uwagę od Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko byłoby cacy, bo CBA powinno sprawdzić dokumenty i przejrzeć kto na Wiejskiej wyciągnął za dużo pieniążków z naszych kieszeni, gdyby… No właśnie, gdyby. Problem polega jednak na tym, że jeśli już media wyręczają ?leniwe? służby i lustrują posłów, to powinny to robić rzetelnie.

Powinny. Tylko, że dzieje się to może w alternatywnej rzeczywistości. Na pewno nie w Polsce. W kraju, w którym enklawa ?niepokornych i niezależnych dziennikarzy? jest parodią takich mediów jak TVN czy Gazeta Wyborcza. Tygodnik wSieci i przytoczone wcześniej portale to po prostu mniej profesjonalna i bardziej bezczelna w swych manipulacjach wersja mediów głównego nurtu.

Ostatnio uderzyły mnie rankingi opublikowane na stronie wgospodarce.pl. Portal opublikował ranking rekordzistów, którzy wydali najwięcej pieniędzy z kieszeni podatników na zagraniczne wyjazdy.  link 

wycinanie2

 

Oczywiście na liście nie ma żadnego posła PiS. To ciekawe, pomyślałem. Czy parlamentarzyści z partii Kaczyńskiego faktycznie są tacy uczciwi, czy po prostu mają bardzo przychylne media. Oczywiście padło na to drugie. Redakcja wgospodarce.pl zapomniała umieścić w swoim rankingu posłów PiS:

Do USA za 27305,58 zł pojechał Witold Waszczykowski. Ponad 20 tysięcy za podróż za Ocean wydali również Jan Dziedziczak i Barbara Bartuś. Oboje z PiS. Do tej samej partii należy również Marek Opioła, który za podróż do Japonii pobrał z kieszeni podatników 21858,09zł.

Czemu nie znaleźli się w zestawieniu? Nikogo z PiS-u nie ma również na tak zwanej liście wstydu tego samego portalu.  link

wgospodarce 1

 

Oczywiście prawie sami posłowie PiS znajdują się na tak zwanej liście honoru wgospodarce.pl. Jednakże, serwis zachował pluralistyczne standardy, ponieważ w rankingu pojawili się również posłowie Biedroń i Wipler.  link

wycinanie3

Nawet nie mam już sił, by to komentować. Jeśli media Karnowskich nie widzą już żadnych granic i otwarcie wspierają ulubioną opcję polityczną kasując jej posłów z rankingów, to chyba nie mamy o czym rozmawiać. „Niepokorni”? Redaktor Kuźniar ma się od kogo uczyć.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułProwokował policję, pacyfikował manifestantów. Ten sam człowiek?
Następny artykułKontrowersyjna piosenka o tęczy. Piróg z kolorowym penisem
Maciej Sobieski

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta

Zobacz również