UDOSTĘPNIJ

Metropolita krakowski wziął udział w czwartkowych uroczystościach z okazji Bożego Ciała. Duchowny nie stronił od tematów politycznych oraz światopoglądowych.

– Niepokoją nas pewne sprawy w życiu społecznym, mówiliśmy już o nich wielokrotnie. Przygotowywana jest w polskim parlamencie niezwykle liberalna ustawa o metodzie in vitro – mówił kardynał.

– Stosując tę metodę nie można zapominać, że łączy się ona także z selekcją, niszczeniem lub zamrażaniem na długi czas ludzkich zarodków. A więc jest to metoda niemoralna, nie do przyjęcia przez chrześcijan i przez ludzi szanujących fundamentalne prawo każdej ludzkiej istoty do życia – przekonywał kard. Dziwisz.

Metropolita krakowski odniósł się również do konwencji o przeciwdziałaniu przemocy:

– Przemocy trzeba przeciwdziałać, ale nie przez przyjęcie założeń bazujących na fałszywej ideologii gender. Prowadzi to do zmian niszczących małżeństwo, rodzinę, wychowanie dzieci i tradycję – dodał.

W uroczystościach brał udział prezydent elekt, który otrzymał gromki aplauz od uczestniczących w uroczystościach.

– Liczymy, że pokładane w nim nadzieje się spełnią i od sierpnia w Polsce będzie lepiej – mówił kard. Dziwisz odnosząc się do prezydenta elekta.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJarosław Kaczyński mocno krytykuje JOWy (VIDEO)
Następny artykułBoże Ciało. Człowiek-motyl znowu w akcji
Albert Wójcik

Redaktor naczelny Pikio.pl. Moje opinie nie mają wpływu na linię redakcyjną, ponieważ z zasady jej nie ma. Jesteśmy jedynym pluralistycznym portalem od lewa do prawa.

Zobacz również