UDOSTĘPNIJ

Prokuratura nie otrzyma aneksu do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. W związku z tym, śledztwo dotyczące rzekomego wycieku tajnych dokumentów do tygodnika „Wprost” zostanie najprawdopodobniej umorzone. 

TVP Info podało, że prokuratura starała się przekonać kancelarię Bronisława Komorowskiego do przekazania śledczym aneksu, aczkolwiek spotkała się z odpowiedzią odmowną. Bez dokumentu nie można sprawdzić czy informacje podane przez „Wprost” są prawdziwe.

? Jeżeli kancelaria prezydenta nie zmieni zdania, postępowanie raczej zostanie umorzone ? mówi tvp.info jeden ze pracowników Prokuratury Generalnej.

Kancelaria prezydent anie poraz pierwszy odmawia przekazania aneksu do raportu z weryfikacji WSI. Poprzednio nie udostępniono go przy okazji sprawy dziennikarza Wojciecha Sz. i płk Aleksandra L. oskarżonych o rzekome powoływania się na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI i podjęcie się załatwienia pozytywnej weryfikacji żołnierzy WSI.

„Wprost” podał, że według weryfikatorów WSI Bronisław Komorowski patronował podejrzanej fundacji, która wyłudzała pieniądze Wojskowej Akademii Technicznej. Miał mieć również kontakty z międzynarodowymi handlarzami bronią o złej reputacji oraz używać materiałów WSI przeciwko podwładnym. 

źródło: niezależna.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułIzrael tylko dla Żydów? Nacjonalistyczny rząd Netanjahu chce wprowadzić kontrowersyjną ustawę
Następny artykułRosyjski deputowany: Polacy masowo domagają się zwrotu Wilna
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również