UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Lider obozu władzy, Jarosław Kaczyński, zdradził w jednym z ostatnich wywiadów ile zamierza jego formacja rządzić w Polsce. Prezes PiS ujawnił również czego w tym czasie jego partia dokona. 

Jak informowaliśmy wcześniej, minister finansów Mateusz Morawiecki w rozmowie z mediami stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość będzie w Polsce rządziło do roku 2031.

Z tym nie zgadza się jednak prezes PiS, Jarosław Kaczyński, który swojego ministra nazywa defetystą.

 – Mateusz Morawiecki mówiąc, że PiS będzie rządzić do 2031 roku, jest defetystą – powiedział w rozmowie z Onetem prezes PiS.

Jak dodał, realizacja planu jaki stworzył dla Polski zajmie co najmniej 8-12 lat a to będzie dopiero „początek”. Według lidera obozu władzy, jego formacja będzie rządzić o wiele dłużej.

Kaczyński zdradził również jakie ma plany na najbliższą przyszłość jeśli chodzi o reformy państwa. Głównym celem prezesa PiS jest przebudowa Polski z „państwa teoretycznego” w państwo „prawdziwe”. Jak zauważa, główną przeszkodą stojącą na drodze do celu jest fakt, iż „po upadku komunizmu państwo nie zostało zbudowane całkowicie od nowa”.

 – To „państwo teoretyczne” zabezpieczono na wiele sposobów, poprzez regulacje prawne. A znoszenie tych przepisów powoduje duży opór i zarzuty, że łamiemy konstytucję. A nie da się demokracji i wolnego rynku zbudować na szkielecie państwa komunistycznego. Trzeba zbudować całkiem nowe państwo. I my to robimy – oświadczył Kaczyński.

Takie zapowiedzi prezesa Kaczyńskiego z pewnością nie zachwycą opozycji, która stara się doprowadzić do upadku jego rządu.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również